Zavrieť

Porady

Poskytnuti informácii

Milí poraďáci
Novozvolený poslanec obecného zastupiteľstva ma žiada mailom, ktorý poslal inej osobe (to je úloha ktorú mám splniť...) o poskytnutie informácii a zoznamu žiakov, ktorí prestúpili z našej školy na iné školy- za posledné 4 roky. Má na to právo? Ak áno tak v akom rozsahu. Za pomoc veľmi pekne ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    adidka Pozri príspevok
    Milí poraďáci
    Novozvolený poslanec obecného zastupiteľstva ma žiada mailom, ktorý poslal inej osobe (to je úloha ktorú mám splniť...) o poskytnutie informácii a zoznamu žiakov, ktorí prestúpili z našej školy na iné školy- za posledné 4 roky. Má na to právo? Ak áno tak v akom rozsahu. Za pomoc veľmi pekne ďakujem
    Ja by som taký zoznam neposkytla. Odvolala by som sa na zákon 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov, konkrétne na § 3 Osobné údaje

    Osobnými údajmi sú údaje týkajúce sa určenej alebo určiteľnej fyzickej osoby, pričom takou osobou je osoba, ktorú možno určiť priamo alebo nepriamo, najmä na základe všeobecne použiteľného identifikátora alebo na základe jednej či viacerých charakteristík alebo znakov, ktoré tvoria jej fyzickú, fyziologickú, psychickú, mentálnu, ekonomickú, kultúrnu alebo sociálnu identitu.

    Ktovie čo poslanec zamýšla zo zoznamom robiť. U nás aj v tom najväčšom meste by určite nebol problém zistiť o koho ide, aj keby v zozname boli uvedené len mená žiakov bez ostatných identifikačných údajov.
    Naposledy upravil susann2 : 14.02.11 at 08:42

    Poskytnuti informácii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.