Zavrieť

Porady

Cestovné MHD

Dobrý deň,
chcem sa spýtať na nasledovnú vec:
1. Pri svojej práci ako SZČO cestujem momentálne s MHD každý deň v mesiaci. Dobíjam si čípovú kartu, lebo je to výhodnejšie. Ako vypracujem cestovné príkazy na základe tohto? (uplatňujem si aj stravné vo výške 3,60 €)
2. V prípade, že nemám tzv. každodennú prácu, ale pri vybavovaní pracovných záležitostí využívam cestovanie s MHD a tiež si dobíjam čípovú kartu, je potrebné vyhotovovať cestovný príkaz? Zdá sa mi to dosť komplikované, nakoľko vtedy si neuplatňujem stravné, ale potrebujem sa nejako prepravovať po meste. Môžem to zaúčtovať iba na VPD - cestovné a priložiť bloček?
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dobitie čipovej karty nie je VOZD. K CP musíš prikladať cestovné lístky, ak cesta súvisi s podnikaním.

    Gracia RR je offline (nepripojený) Gracia RR

    Gracia RR
    Ako to mám potom zaúčtovať? Zvlášť cestovné a cestovný príkaz vyhotoviť iba so stravným? Ja mám totiž bločky - daňový doklad (za dobíjanie čípovej karty v konkrétnej hodnote).

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Gracia RR Pozri príspevok
    Ako to mám potom zaúčtovať? Zvlášť cestovné a cestovný príkaz vyhotoviť iba so stravným? Ja mám totiž bločky - daňový doklad (za dobíjanie čípovej karty v konkrétnej hodnote).
    dobíjanie čipovej karty ti daňová kontrola neuzná. Nie je to preukazatelný výdavok. Musíš mať cestovné lístky. (teda neviem ako funguje cestovné vo vašom meste - u nás keď platím čipovou kartou, automat v MHD mi vydá cestovný lístok).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.