Zavrieť

Porady

RAW a JPEG .

Zdravím vás,prečítal som si neaké veci o formáte fotiek v Raw,aj tak čo je lepšie,najprv upraviť v raw a potom dať do jpeg,alebo dať do jpeg a upraviť ?Prvá možnosť by mala byť logickejšia.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    http://www.digi-foto.sk/digitalny-fo...ov/raw-format/

    odpoved je ANO. Je lepsie upravit snimok v RAW ako v JPG..
    Samozrejme potrebujes na upravu RAW aj patricny software...

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Ja mám informáciu, že fotografi sa úprava RAW formátu vyhýbajú. Jedným z dôvodov je ich enormná veľkosť a ďalší patričný program - viď o dva príspevky hore.

    fachman je offline (nepripojený) fachman

    fachman
    Mám Zoner photo studio 13 pro, treba ešte DNG konvertor,zatial nič moc keď som skúšal rôzne záberi v raw a dal to na jpeg.Možno treba ešte lepší foťák,dobrú zrkadlovku.???

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    fachman Pozri príspevok
    Zdravím vás,prečítal som si neaké veci o formáte fotiek v Raw,aj tak čo je lepšie,najprv upraviť v raw a potom dať do jpeg,alebo dať do jpeg a upraviť ?Prvá možnosť by mala byť logickejšia.Ďakujem.
    Kludne sa do toho daj. Ja už inak než do raw nefotim. Adobe LR 3.3 je fajn na upravy a vyvolanie do JPG.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    duves: neviem preco si mi dal "neuzitocne"... Ked si nejaky dobrak nacvaka do RAWu 100 foto a ma TN LCD a nastaveny este aj nejaky debilny farebny profil (movie, game), tak vysledok po vytlaceni v labe bude uplne zufaly.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    TomasHC Pozri príspevok
    duves: neviem preco si mi dal "neuzitocne"...
    takych co tu rozdavaju body vo velkom je viac ... len neviem preco sa potom cuduju ked sa im to vracia ...

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    fachman Pozri príspevok
    ...Možno treba ešte lepší foťák,dobrú zrkadlovku.???
    Vies, najdolezitejsi je vzdy clovek a technika je az niekde za tym... Videl som krasne fotky zo skialpu a chlap to nafotil Olympusom mju (!) Ziadna zrkadlovka so super objektivom, ako som si povodne myslel.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    bubkoch Pozri príspevok
    takych co tu rozdavaju body vo velkom je viac ... len neviem preco sa potom cuduju ked sa im to vracia ...
    Presne si to vystihol. To svinstvo, čo si tu začal, nemá na porade obdobu.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Mária27 Pozri príspevok
    Presne si to vystihol. To svinstvo, čo si tu začal, nemá na porade obdobu.
    rec je predsa o tebe ...

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    Do veľkosti 30x21 postačí jpg, fotolab urobí len také foto akú má tlačiareň, aký papier, aké farby, kalibráciu, je jedno v akom formáte to dostanú.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Z praxe. Fofolab tú istú fotku urobí zakaždým ináč. A čiernobielu nedokážu vôbec. Vždy má nejaký farebný nádych.

    fachman je offline (nepripojený) fachman

    fachman
    Mám od panasoniku Raw coder v1L100,nedá sa mi zatial otvoriť,uvidím,ale musím skúšať niečo nájsť,otom to je,aby som našiel čo najlepší program,a nie sa uspokojiť s prvím a možno nie najlepším.A to nie som profesionál,len amatér.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    TomasHC Pozri príspevok
    duves: neviem preco si mi dal "neuzitocne"... Ked si nejaky dobrak nacvaka do RAWu 100 foto a ma TN LCD a nastaveny este aj nejaky debilny farebny profil (movie, game), tak vysledok po vytlaceni v labe bude uplne zufaly.
    Ja zasa neviem, prečo ty mne pred 3 tyzdnami
    http://www.porada.sk/1642011-post4.html
    Ak som vedla, kludne zavitaj na seriozne fora k foteniu (www.ephoto.sk a pod.)

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    A hlavne mat aj patricny monitor (IPS a skalibrovany), inak v RAWe toho viac pokazis ako opravis...

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    fachman Pozri príspevok
    Mám Zoner photo studio 13 pro, treba ešte DNG konvertor,zatial nič moc keď som skúšal rôzne záberi v raw a dal to na jpeg.Možno treba ešte lepší foťák,dobrú zrkadlovku.???
    v prvom rade treba na raw pouzivat originalny software od vyrobcu fotoaparatu, nie nejake unverzalne programy ...
    napr. Digital Photo Profesional pre Canon

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.