Zavrieť

Porady

daňový bonus

Zdravím poraďákov,
chcela by som poprosiť o radu ohľadom spôsobu preukázania nároku na daňový bonus. Zamestnanec podpísal vyhlásenie k zdaneniu príjmov... a uviedol si tam rodné číslo dieťaťa / do 16rokov / s tým, že si naň uplatňuje daňový bonus. Je potrebné doložiť fotokópiu rodného listu dieťaťa, alebo je postačujúce vyhlásenie zamestnanca.
Viem, že k daň. bonusu bolo veľa príspevkov, ale odpoveď na túto otázku som v porade nenašla. Viem tiež , že v praxi sa vyžadujú kopie rodných listov detí ale neviem, či je to nevyhnutné.

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď


Branka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    http://www.obcan.sk/Default.aspx?catId=13&eventId=799 Ak si chce zamestnanec uplatniť nárok na bonus, musí priniesť aj kópiu rodného listu dieťaťa. On u vás ukončí prac. pomer a ako to chceš o tri roky dokazovať daňovému úradu, že mal naň nárok?


    Nárok na priznanie daňového bonusu preukazuje zamestnanec zamestnávateľovi:
    predložením dokladu o oprávnenosti nároku na priznanie daňového bonusu na vyživované dieťa a potvrdením školy, že dieťa žijúce so zamestnancom v domácnosti sa sústavne pripravuje na povolanie štúdiom, alebo potvrdením príslušného územného úradu o poberaní prídavku na vyživované dieťa,
    potvrdením príslušného územného úradu o tom, že dieťa žijúce so zamestnancom v domácnosti sa považuje za vyživované a nemôže sa sústavne pripravovať na povolanie štúdiom alebo vykonávať zárobkovú činnosť pre chorobu alebo úraz, alebo potvrdením príslušného územného úradu o poberaní prídavku na vyživované dieťa,
    predložením dokladu o tom, že mladistvý zamestnanec nadobudne plnoletosť alebo sa považuje za invalidného rozhodnutím o priznaní invalidného dôchodku alebo o odňatí invalidného dôchodku.

    branka je offline (nepripojený) branka

    branka
    rozumiem, ale skúšala som sa opýtať, nakoľko údaje vo vyhlásení zamestnanec uvádza na báze svojho prehlásenia / napr. uplatňovanie nedzdaň. čiastky na zamestnanca/ teda išlo mi o to, či zodpovednosť nie je na danom zamestnancovi, kedže podla rodného listu sa tiež predsa nedá overiť, či dieťa žije s daňovníkom v spol. domácnosti a pod.

    Branka

    SlavkaS je offline (nepripojený) SlavkaS

    SlavkaS
    Branka, je to buhužiaľ robota pre nás naviac a prikazuje to §37 ods 2-3 zákona o dani z príjmu.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    branka
    rozumiem, ale skúšala som sa opýtať, nakoľko údaje vo vyhlásení zamestnanec uvádza na báze svojho prehlásenia / napr. uplatňovanie nedzdaň. čiastky na zamestnanca/ teda išlo mi o to, či zodpovednosť nie je na danom zamestnancovi, kedže podla rodného listu sa tiež predsa nedá overiť, či dieťa žije s daňovníkom v spol. domácnosti a pod.

    Branka
    Zamestnanec je plne zodpovedný za údaje, ktoré vo vyhlásení uvedie a svojim podpisom potvrdí ich pravdivosť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.