Zavrieť

Porady

Platba kartou

Dobrý deň,
prosím o radu v dvoch otázkach:
1. Zamestnanec platí kartou za nákup benzínu, príp. materiál a pod. Na základe dokladu účtujem cez interný doklad 501/325. Po skončení mesiaca v bankovom výpise účtujem 325/221. Je to správne? Stretol som sa aj s takýmto účtovaním: banka 315/221 a následne interný doklad 501/315. Ale ja mám teraz prípad, keď nákup benzínu bol 31.12.2010 a vo výpise sa to objaví až 4.1.2011.
2. Ak používa kartu na platenie spoločník, nemá sa namiesto účtu 325 používať iný účet?
Vďaka za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    ekonom99 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím o radu v dvoch otázkach:
    1. Zamestnanec platí kartou za nákup benzínu, príp. materiál a pod. Na základe dokladu účtujem cez interný doklad 501/325. Po skončení mesiaca v bankovom výpise účtujem 325/221. Je to správne? Stretol som sa aj s takýmto účtovaním: banka 315/221 a následne interný doklad 501/315. Ale ja mám teraz prípad, keď nákup benzínu bol 31.12.2010 a vo výpise sa to objaví až 4.1.2011.
    2. Ak používa kartu na platenie spoločník, nemá sa namiesto účtu 325 používať iný účet?
    Vďaka za odpovede.
    1. Ak zamestnanec platí firemnou kartou, tak tam nemá byť účet 325 - Ostatné záväzky, ale 335 - Pohľadávky voči zamestnancom.
    2. Spoločník - opäť nie účet 325 (je to ZÁVAZKOVÝ účet, ale vznikla pohľadávka , ale účet 355.

    ekonom99 je offline (nepripojený) ekonom99

    ekonom99
    ďakujem za odpoveď, ale čo ten prípad na konci roka? Mám doklad na zaúčtovanie a uplatnenie DPH? To nie je pohľadávka.

    matig je offline (nepripojený) matig

    účtovníčka hľadajúca informacie :) ...viac matig
    o nakupe uctujes v 12/10, rovnako aj odpocet DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.