Zavrieť

Porady

Zamestnanecká prémia

Dobrý večer,
chcela by som poradiť ohľadom zamestnaneckej prémie. Konkrétne ma zaujíma, či mám na túto prémiu nárok, nakoľko som v roku 2010 bola v trvalom pracovnom pomere do konca mesiaca jún. Júl a august som bola na PN-ke a od septembra som vedená na UPSVAR. Poberala som minimálnu mzdu.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    Nárok na zamestnaneckú prémiu vzniká zamestnancovi len vtedy, ak sú súčasne splnené všetky podmienky uvedené v § 32a ods. 1 písm. a) prvý až siedmy bod a nejde o zamestnanca podľa § 32a ods. 1 písm. b) zákona o dani z príjmu.
    V prípade, ak si daňovník uplatní nárok na zamestnaneckú prémiu vrátené poistné (§5 ods. 1 písm. i) zákona o dani z príjmov) sa do úhrnu príjmov na riadku 32 daňového priznania nezahŕňa. Počet mesiacov, v ktorých boli splnené podmienky na uplatnenie zamestnaneckej prémie (r.45b DP) musí byť minimálne 6 mesiacov. - to splnené je

    Nárok na zamestnaneckú prémiu za rok 2010 si môže uplatniť len ten daňovník, ktorého posudzované príjmy (r. 32 DP) sú minimálne 1846,20 € (6-násobok minimálnej mzdy)- asi splnila tiež

    apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

    apsgroup
    Prečo? Ved odpracovala 6 mesiacov, a príjem by tiež mal byť v hranici.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Hlboko sa ospravedlňujem, čítala som zadanie, že pracoval od konca júna.
    Ešte raz sorry.

    Zamestnanecká prémia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.