Zavrieť

Porady

aká suma v záväzkoch?

chcela by som sa spýtať skúsenejších, ak mám rzzp 2009 a tam je vyčíslená suma 11,71€ na r2010 ale dotyčný mi priniesol ,, jeden,, šek, že zaplatil a má platiť 12,77€( nie je ochotný ísť na zp) - ktorú sumu dávate do záväzkov? podľa mňa je správna, ktorá je na rzzp alebo nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Slavka sú možné dve alternatívy:
    - RZZP nebolo správne vypracované a tým vznikol iný nedoplatok ako mal
    - alebo mu to sumy započítali ešte aj iný nedoplatok vzniknutý z iných platieb


    Ak SZČO odmieta navštíviť ZP osobne, tak to spravte tak, že nechajte v záväzkoch pôvodnú sumu nedoplatku RZZP a k tomu ešte pridajte jeden zápis vo výške rozdielu medzi nedoplatkom RZZP a zaplateným nedoplatkom .Pri účtovaní platby to spárujte .

    Doplním: časom by bolo vhodné zistiť o čo sa jedná , však skúste tam zatelefonovať , predstavte sa, že ste jeho účtovníčka a dajte si situáciu vysvetliť .Ja to bežne tak robím, však čo už s nimi , myslím klientov.
    Naposledy upravil Zita5 : 16.02.11 at 07:45

    slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

    začiatočníčka v jú slavka124
    veľmi pekne ďakujem, skúšala som volať: neúspešne a vyžiadala som si aj platby e- mailom, ešte mi nedošiel. nejedná sa o nedoplatok, ale o mesačné platby: pretože prvý rok nemusel platiť: bol študent. viem, že mám veľa otázok ale skúsim ohľadom účtovníctva: ak mu dám podľa rzzp do záväzkov sumu 11,71€ a dám uhradiť a mám doklad, že len 1x zaplatil ale 12,77€ čo s tým čo zaplatil naviac : tých 1,06€ ( akoby zaplatil z ďalšej splátky?) prepáčte, ale nerozumiem tomu spárovaniu. ďakujem za trpezlivosť

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    slavka124 Pozri príspevok
    veľmi pekne ďakujem, skúšala som volať: neúspešne a vyžiadala som si aj platby e- mailom, ešte mi nedošiel. nejedná sa o nedoplatok, ale o mesačné platby: pretože prvý rok nemusel platiť: bol študent. viem, že mám veľa otázok ale skúsim ohľadom účtovníctva: ak mu dám podľa rzzp do záväzkov sumu 11,71€ a dám uhradiť a mám doklad, že len 1x zaplatil ale 12,77€ čo s tým čo zaplatil naviac : tých 1,06€ ( akoby zaplatil z ďalšej splátky?) prepáčte, ale nerozumiem tomu spárovaniu. ďakujem za trpezlivosť
    1) Zaúčtujete úhradu(buď pokladňa,alebo banka) na sumu 11,71 euro výdavok ovplyvňujúci základ dane-Platby do fondov .Vyberiete si k tomu patričný záväzok a zaúčtujete úhradu v záväzku (t.j.číslo dokladu,dátum a suma) záväzok sa spároval s platbou a zostatok k úhrade bude 0

    2) Nasledujúci zápis(buď pokladňa,alebo banka) bude 1,06 euro výdavok ovplyvňujúci ZD-Platby do fondov .Vyberiete si k tomu príslušný záväzok so sumou 1,06 euro a v záväzkoch zaúčtujete úhradu (číslo dokladu, dátum a suma ) taktiež sa spáruje tento záväzok a jeho zostatok k úhrade bude nula .

    Tie zápisy v PD pod seba , aby sa vedelo že to patrí k sebe , ale ja napr.v ALFE to neviem rozúčtovať jedným zápisom tak , aby som priradila(spárovala) oba záväzky k jednému výdavku , musím použiť účtovanie vo dvoch riadkoch .No a keď tam je aj platba poštovného tak účtujem cez 3 riadky vo Vašom prípade.

    Ja osobne by som neprepisovala v záväzkoch sumu vypočítanú v RZZP , lebo som nedostala oznámenie , že v RZZP bola chyba.Takže čiastku 1,06 by som uviedla v záväzkoch a účtovala preto osobitne .

    K záväzku 1,06 euro by som dala do účelu - zvýšenie nedoplatku z RZZP zdravotnou poisťovňou .

    slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

    začiatočníčka v jú slavka124
    ste strašne zlatá, veľmi pekne ďakujem - takú výstižnú a polopatistickú odpoveď som ani nečakala. viem, že ste už veľakrát na porade pomohli: strašne si to vážim. prajem pekný deň a veľa trpezlivosti ,, k nám začínajúcim,,
    VEĽKÁ VĎAKA

    aká suma v záväzkoch?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.