Zavrieť

Porady

evidencia platieb v JU a MRP

Dobrý deň, nahadzujem si doklady za január 2011, prosím poraďte mi:

1. Faktúry prijaté uložím podľa dátumu a v PC nahodím do "Prijaté faktúry"

2. Bločky z pokladne - uložím podľa dátumu a nahodím do "pokadne"

3. a chcela som ísť postupne uhrádzať aby mi prešlo do peňažného denníka ale zabrzdila ma jedna vec: prosím cez banku som platila aj úhrady ktoré sú povinné zo zákona ale nemám faktúru - DPH/daňový úrad, SP, ZP, cestná daň, recyklačný fond -
a) tieto platby dám priamo do peňažného denníka ako úhradu z účtu alebo
b) musím najprv zaevidovať do "ostatné závazky" a cez tieto dať do peňažného denníka ako úhradu z účtu

Mám MRP program a JÚ
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Niuška je offline (nepripojený) Niuška

    Niuška
    ja to účtujem v peňažnom denníku MRP priamo.DPH-výdavok z účtu, výdavok celkom-nepeňažné výdavky-platba DPH, SP má kód 24- odvody do fondov:takže-výdavok z BÚ, Výdavok celkom-Platba do fondov atď...

    bibitraub je offline (nepripojený) bibitraub

    bibitraub
    takže na toto nemusím mať žiadnu knihu založenú a vedenú? jednoducho to dám do peňažného denníka? a prečo vám tam vystupujú nepeňažné...
    ja ked otvorím peňažný denník - vyberiem bankový účet - neovplyvňujúce dph - anylityka platby do fondov = vplyv na DPH žiadny, zaradenie do VOZD v členení platby do fondov, odpis z BÚ

    Niuška je offline (nepripojený) Niuška

    Niuška
    nie nepeňažné.pomýlila som sa. nedaňové..PLATBA DPH nie je daňovým nákladom. :-)

    evidencia platieb v JU a MRP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.