Zavrieť

Porady

papiere na dôchodok

Ahojte neviete mi poradit ake papiere potrebujem ked si idem dat zvysit starobny dôchodok? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    smachotka Pozri príspevok
    Ahojte neviete mi poradit ake papiere potrebujem ked si idem dat zvysit starobny dôchodok? dakujem
    už máš ukončený PP?
    Potrebuješ od mzdárky ELDP a prehlásenie, že za dané obdobie, odkedy žiadaš prehodnotiť dôchodok si nemala PN-ku. /resp.obdobie PN-uviesť/+ žiadosť o prehodnotenie dôchodku.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    smachotka Pozri príspevok
    Ahojte neviete mi poradit ake papiere potrebujem ked si idem dat zvysit starobny dôchodok? dakujem
    to sa dá ?

    A teraz vážne - ak končíš pracovný pomer ako starobný dôchodca, potrebuješ ev. list. dôch.zabezpečenia od nástupu na SD do skončenia prac.pomer.

    smachotka je offline (nepripojený) smachotka

    smachotka
    mam ten evideny list aj zapoctovy list a aj ziadost na zvysenie dochodku, chyba mi este nieco?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    smachotka Pozri príspevok
    mam ten evideny list aj zapoctovy list a aj ziadost na zvysenie dochodku, chyba mi este nieco?
    možno ešte budú od teba chcieť takéto tlačivko (neviem ho priložiť ako prílohu)-nie som si istá či sa odovzdáva len pri prvej žiadosti, alebo aj pri prehodnotení ...


    Potvrdenie zamestnávateľa
    o dobe poberania náhrady príjmu pri dočasnej PN v období 52 týždňov pred dátumom spísania žiadosti o invalidný dôchodok, starobný dôchodok, predčasný starobný dôchodok







    Zamestnávateľ: ........................................................................................... .............................


    .................................................. .................................................. ....................




    Potvrdzuje, že zamestnanec: (meno a priezvisko): .................................................. ..................................




    Rodné číslo: ................................................




    je dočasne PN od: .................... do: ......................... od: ....................... do: .....................


    od: ...................... do: ......................... od: ........................ do: .....................




    a náhradu príjmu poberal od: .................................... do: .....................................


    od: .................................... do: .....................................










    V: ............................................. dňa: ......................................














    .................................................. ...........
    pečiatka a podpis









    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    smachotka Pozri príspevok
    tak musim zohnat este aj toto,dakujem
    nájdeš medzi tlačivami na stránke SP (alebo si skopíruj čo som priložila - poslali mi ho meilom zo SP). Daj si ho potvrdiť zamestnávatelovi

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    Prosím Vás o informácie. Zamestnanec zamestnaný v pracovnom pomere dovŕši dôchodkový vek - na starobný dôchodok. Pri požiadaní na starobný dôchodok môže byť v pracovnom pomere stále? Len počas pracovného pomeru si požiada o starobný dôchodok. Počula som také informácie, že pri žiadaní o starobný dôchodok musí ukončiť pracovný pomer a potom uzatvoriť nový pracovný pomer. Ževraj to tak vyžaduje Sociálne poisťovňa. Viete mi poradiť? Ďakujem veľmi pekne.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Prerušenie pracovného pomeru bolo potrebné, ak si SD žiadal o prehodnotenie dôchodku.
    Pri vybavovaní starobného dôchodku tá podmienka nie je. Pri vybavovaní PSD musí ukončiť pracovný pomer a môže pracovať na dohodu.
    Naposledy upravil drobeceva : 23.03.12 at 09:41

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    a aké doklady potrebuješ? musíš mať ukončený PPV, potom následne mzdová účtovníčka zašle ELDP do SP a tam vypíšeš žiadosť o prepočet SD.......

    vika7 je offline (nepripojený) vika7

    vika7
    Ja potrebujem vedieť, či môžeme ukončiť PP so zamest.,ktorá dovršila dôchod.vek pred 2dňami a podala si žiadosť o SD.Je tam nejaká ochr. lehota, kým jej ho neschvália?

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    vika7 Pozri príspevok
    Ja potrebujem vedieť, či môžeme ukončiť PP so zamest.,ktorá dovršila dôchod.vek pred 2dňami a podala si žiadosť o SD.Je tam nejaká ochr. lehota, kým jej ho neschvália?
    akým spôsobom s ňou chcete končiť PP? Je to riadny zamestnanec, priznanie dôchodku nie je dôvodom na ukončenie PP, postupujete v zmysle ZP.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vika7 Pozri príspevok
    Ja potrebujem vedieť, či môžeme ukončiť PP so zamest.,ktorá dovršila dôchod.vek pred 2dňami a podala si žiadosť o SD.Je tam nejaká ochr. lehota, kým jej ho neschvália?
    A aký je dôvod na skončenie PP? Pretože to, že dovršila dôch. vek, dôvodom na skončenie PP nie je.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.