Zavrieť

Porady

náhradné voľno pedagogických pracovníkov

Koľko hodín náhradného voľna je potrebné na dni prázdnin-jarné,jesenné a pod.A koľko cez veľké prázdniny-júl august? ,príp.zákon,ktorý o tom hovorí....Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    xixix je offline (nepripojený) xixix

    xixix
    http://www.minedu.sk/data/USERDATA/O...aca_nadcas.pdf -tu nájdeš všetko o práci nadčas. Je to usmernenie MŠ aj s príkladmi. Potrebuješ toľko hodín NV aký je tvoj počet hodín základného úväzku/bez nadpočetných hodín. Ak
    by si čerpala voľno len napr. 2dni, tak toľko hodín, koľko máš v ten deň hodín v rozvrhu- napr. pondelok učíš 3,hod=3hod ,utorok učíš6hod=6 hod.NV.
    A čo s výchovnou poradkyňou, jeden deň má bez vyučovacích hodín, je v škole (alebo na porade VP), koľko hodín NV potrebuje na tento deň? Že vraj toľko o koľko má skrátený úväzok(naša 1 hod.)? Ďakujem.

    555555 je offline (nepripojený) 555555

    555555
    xixix Pozri príspevok
    http://www.minedu.sk/data/USERDATA/O...aca_nadcas.pdf -tu nájdeš všetko o práci nadčas. Je to usmernenie MŠ aj s príkladmi. Potrebuješ toľko hodín NV aký je tvoj počet hodín základného úväzku/bez nadpočetných hodín. Ak
    by si čerpala voľno len napr. 2dni, tak toľko hodín, koľko máš v ten deň hodín v rozvrhu- napr. pondelok učíš 3,hod=3hod ,utorok učíš6hod=6 hod.NV.
    Ďakujem za rýchlu odpoveď.Platí toto usmernenie aj na júl august? Išlo mi najmä o čerpanie NV cez veľké prázdniny.Vtedy už úväzky nie sú. Vďaka za odpoveď pre nechápavých

    KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

    celoživotný pedagóg KATA50
    Mám taký pocit, že počas veľkých prázdnin sa sťahuje na voľno celý deň, to znamená 7,5 hodín z náhradného voľna.

    janka1710 je offline (nepripojený) janka1710

    janka1710
    presne tak......a u nás to robia tak, že na polročné prázdniny sme brali dovolenku...hoci som mala náhradné voľno, ktoré určite budem čerpať počas hlavných prázdnin, ale už 7,5 hodín....teraz mi stačilo 5 hodín....

    náhradné voľno pedagogických pracovníkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.