Zavrieť

Porady

Odstranenie cisla z popisu obrazka vo Worde 2007

Chcel by som sa spytat ako sa odstranuje cislovanie pri popisoch obrazkoch, tabuliek?

word mi to spravi takto pod obrazkom:

Obrazok 1 Nazov obrazku 1

a chcel by som to mat takto:

Obrazok 1 Nazov obrazku

teda potrebujem odstranit tu 1 na konci
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

arion92 je offline (nepripojený) arion92

arion92
Pozeral som ten tvoj povodny subor a vsimol som si, ze ty si rucne doplnil poradove cislo obrazka. To vsak za teba uz automaticky urobil Word (je to prave ta 1 na konci). Ked kliknes na poslednu 1 v popise obrazka pravym tlacidlom, mas v ponuke moznosti "Aktualizovat pole", "Upravit pole" a "Prepnut kod pola". V pripade prvej 1 tieto moznosti nemas. To znamena, ze to cislo je tam natvrdo napisane.

Z uvedeneho vyplyva, ze ked vkladas popis obrazku podla skor uvedeneho postupu, Word ti automaticky vlozi takyto popis:

Obrázok 1

Konkretne cislo obrazku zavisi od celkoveho poctu obrazkov v dokumente. Ty si za tento popis iba dopises nazov daneho obrazku (uz bez cisla!). To automaticke cislovanie je tam prave preto, aby si nemusel rucne dopisovat, respektive upravovat cislovanie a taktiez preto, aby si sa nahodou nepomylil v cislovani (bud vynechanie nejakeho cisla obrazka alebo duplicitne cisla). Tiez to sluzi pri vytvoreni zoznamu obrazkov.

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Chobot
tomas2251 Pozri príspevok
Chcel by som sa spytat ako sa odstranuje cislovanie pri popisoch obrazkoch, tabuliek?

word mi to spravi takto pod obrazkom:

Obrazok 1 Nazov obrazku 1

a chcel by som to mat takto:

Obrazok 1 Nazov obrazku

teda potrebujem odstranit tu 1 na konci
Pripoj nejaký taký dokument, v ktorom to chceš spraviť, nech vieme, o čom to vlastne točíš....

Ak ti nepôjde pridať prílohu, lebo si nováčik, tak mi to pošli na chrobak7(zavinač)post.sk a ja ti to pripojím.

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Chobot
tomas2251 Pozri príspevok
Chcel by som sa spytat ako sa odstranuje cislovanie pri popisoch obrazkoch, tabuliek?

word mi to spravi takto pod obrazkom:

Obrazok 1 Nazov obrazku 1

a chcel by som to mat takto:

Obrazok 1 Nazov obrazku

teda potrebujem odstranit tu 1 na konci
Poslal si mi priložený dokument. Ale neviem, v čom je problém??

Veď jednoducho sa nastavíš v tom rámčeku, kde je ten text a tú jednotku vymažeš.

V druhom dokumente je už tá jednotka vymazaná.
len potom si skus vygenerovat zoznam obrazkov a to ti uz nepojde,ked vymazes tu 1

arion92 je offline (nepripojený) arion92

arion92
tomas2251 Pozri príspevok
presne to potrebujem a ako si to spravil?
Ja som to robil v MO 2010, takze tu moze byt nejaky rozdiel v sposobe.

Vo worde pojdes cez kartu "Referencie" a v skupine "Popisy" stlacis tlacidlo "Vlozit popis". Vyberies si bud jedno z pripravenych oznaceni alebo si vytvoris vlastne ("Nova menovka").

Vytvorit zoznam obrazkov uz asi vies...

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Obrazok.jpg
Zobrazení: 7
Veľkosť:  44.8 KB

V worde 2007 plati ten isty postup, ale mala by to byt karta "Odkazy" a skupina "Titulky". Tam by malo byt tlacidlo "Vlozit titulok".
taky isty je postup aj v 2007,aj som to tak robil ale mne tam to cislo na konci prida automaticky vzdy
arion92 Pozri príspevok
Pozeral som ten tvoj povodny subor a vsimol som si, ze ty si rucne doplnil poradove cislo obrazka. To vsak za teba uz automaticky urobil Word (je to prave ta 1 na konci). Ked kliknes na poslednu 1 v popise obrazka pravym tlacidlom, mas v ponuke moznosti "Aktualizovat pole", "Upravit pole" a "Prepnut kod pola". V pripade prvej 1 tieto moznosti nemas. To znamena, ze to cislo je tam natvrdo napisane.

Z uvedeneho vyplyva, ze ked vkladas popis obrazku podla skor uvedeneho postupu, Word ti automaticky vlozi takyto popis:

Obrázok 1

Konkretne cislo obrazku zavisi od celkoveho poctu obrazkov v dokumente. Ty si za tento popis iba dopises nazov daneho obrazku (uz bez cisla!). To automaticke cislovanie je tam prave preto, aby si nemusel rucne dopisovat, respektive upravovat cislovanie a taktiez preto, aby si sa nahodou nepomylil v cislovani (bud vynechanie nejakeho cisla obrazka alebo duplicitne cisla). Tiez to sluzi pri vytvoreni zoznamu obrazkov.

velmi pekne dakujem,uz mi to ide

Odstranenie cisla z popisu obrazka vo Worde 2007

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.