Zavrieť

Porady

Da sa vobec spolahnut na nejaku gps navigaciu?

Ja som si kupila TOMTOM xxl IQ routs, mam ho 3 dni, a je to katastrofa!!!! Tak napriklad na krizovatke kde sa da ist iba do ľava a rovno, mi gps zadre aby som sa otocila o 180°???, alebo na inej krizovatke sa dalo odbociť iba do prava alebo doľava, a navigoval ma rovno!!!! to čo je??? to je normalne??? Dalej na tento model slubuju ze sa vyhne zapcham, a hned prvi den ma do jednej zatiahol, pritom existuje min. 3 rozne sposoby ako som sa mohla dostat do ciela... musela som zvolit alternativnu trasu, sice nasiel inu, co som sa nachvilu potesila, kym nezadrel ze mam odbocit doprava, kde som asi po 200 metroch nasla zatarasu a musela som sa vratit... dalej ma asi 4 krat zaviedol do slepej uličky, sem tam nechyta signal, par krat sa sam restartoval, proste je to cele zle,zle, a zle! je to problem TOMTOMu alebo modelu alebo to robia vsetky GPS???
Usporiadat
peterknazeje peterknazeje

peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

presnost navigacie zalezi aj od presnosti mapovych podkladov
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
jana2311 jana2311

jana2311 je offline (nepripojený) jana2311

Mapove podklady? ved vravim ze ho mam 3 dni. tak predpokladam ze mapa je aktualna... ale uz som ho mala aj napojeny na PC a davala som aktualizacie..
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Na GPS sa nemozes spoliehat... Je to len akasi pomocka, ktora ta zavedie do ciela ale v prvom rade musis ty sledovat znacky na ceste, ktore sa menia rychlejsie ako mapove pokrytie GPSka. Je to pohodlnejsie ako stale pozerat do mapy hlavne v miestach, ktore absolutne nepoznas... Co sa tyka zn. TomTom, tak aj ja som ju mal ale hned som ju vratil... Najhorsie pokrytie ulic... To aj v mobile mi naslo presnu adresu a to GPSko nenaslo ani ulicu... A vraj TomTom podla predajcov navigacii je najlepsia znacka... No, neviem. Mam Garmina a pohoda... Ale ako som pisal je to len pomocka na ktoru sa nemozes uplne spoliehat... Ale velmi pomoze. Robil som kuriera, tak viem o com hovorim...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

jana2311 Pozri príspevok
Ja som si kupila TOMTOM xxl IQ routs, mam ho 3 dni, a je to katastrofa!!!! Tak napriklad na krizovatke kde sa da ist iba do ľava a rovno, mi gps zadre aby som sa otocila o 180°???, alebo na inej krizovatke sa dalo odbociť iba do prava alebo doľava, a navigoval ma rovno!!!! to čo je??? to je normalne??? Dalej na tento model slubuju ze sa vyhne zapcham, a hned prvi den ma do jednej zatiahol, pritom existuje min. 3 rozne sposoby ako som sa mohla dostat do ciela... musela som zvolit alternativnu trasu, sice nasiel inu, co som sa nachvilu potesila, kym nezadrel ze mam odbocit doprava, kde som asi po 200 metroch nasla zatarasu a musela som sa vratit... dalej ma asi 4 krat zaviedol do slepej uličky, sem tam nechyta signal, par krat sa sam restartoval, proste je to cele zle,zle, a zle! je to problem TOMTOMu alebo modelu alebo to robia vsetky GPS???
Nezufaj!Vyskusaj si parkrat navigaciu na miestach, ktore poznas,aby si pochopila, co kedy hovori,co znamenaju jednotive prikazy, pohraj sa hlavne s nastaveniami, aby si ju vedela co najlepsie nastavit pre svoju potrebu.
Ked som sla 1. krat s navigaciou, tiez som bola zmatena a nadavala som.
Dnes ju pouzivam bez problemov,dovedie ma vsade.

To, ze ti hlasi,aby si sa otocila o 180 st., znamena, ze si sa nedrzala nastavenia,ktore si zadala,sla si zle. Hlasi ti to hned, ak sa vychylis od povodnej trasy,napr. neodbocis, ale pokracujes rovno...
Neznamena to ale, ze sa mas otocit hned na mieste,aj kde je to zakazane...ale na najblizsom moznom mieste, aby si sa vratila a drzala povodnej trasy.
Takze, iba skusaj, urcite ju coskoro pochopis a bude ti pomocnikom
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jana2311 Pozri príspevok
Ja som si kupila TOMTOM xxl IQ routs, mam ho 3 dni, a je to katastrofa!!!!
Málo ...ženským to dlhšie trvá , kým ...
Tak napriklad na krizovatke kde sa da ist iba do ľava a rovno, mi gps zadre aby som sa otocila o 180°???, alebo na inej krizovatke sa dalo odbociť iba do prava alebo doľava, a navigoval ma rovno!!!! to čo je??? to je normalne???
Je...
Dalej na tento model slubuju ze sa vyhne zapcham, a hned prvi den ma do jednej zatiahol, pritom existuje min. 3 rozne sposoby ako som sa mohla dostat do ciela... musela som zvolit alternativnu trasu, sice nasiel inu, co som sa nachvilu potesila, kym nezadrel ze mam odbocit doprava, kde som asi po 200 metroch nasla zatarasu a musela som sa vratit... dalej ma asi 4 krat zaviedol do slepej uličky
Sviniari sú to ...okamžite tie prekážky do nových máp nedávajú ...aj keď by to bola čo i len na jeden deň ...hazli jedni americkí , nevedia , čo sa na slovenských cestách deje...
, sem tam nechyta signal, par krat sa sam restartoval, proste je to cele zle,zle, a zle! je to problem TOMTOMu alebo modelu alebo to robia vsetky GPS???
Da sa vobec spolahnut na nejaku gps navigaciu?
...nie nedá ...
JA sa spolieham na tú , čo mám v hlave ...GPS je len pomôcka ...
Ale inak ???...mám dve ...aj klasiku a aj v mobile ...
0 0
jelalim jelalim

jelalim je offline (nepripojený) jelalim

Skúšal som rôzne navigácie, rôzne softy, rôzne mapy a nenašiel som takú, ktora funguje bez chyby.
Na druhú stranu som si na navigáciu tak zvykol, že pomaly aj keď idem do najbližšieho obchoďáku, tak sa nechám navigovať...
0 0
foresterbig foresterbig

foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

Garmin je perfektny na Rakusko a celu zapdnu europu v AT je pokritie az 99% kazde parkovisko je detajlne.TomTom zase na vychod bol som s nim minuly rok v Chorvatsku a mal detajlne mapy na rozdiel od Garmina ktori mal iba hlavne trasy.Syn ma zase na PDA mapy od IGO a zdasa ze su najlepsie.Tak babo rad
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
to Arizona:
Niekedy tá 180 stupňová otočka neznamená, že si sa pomýlil, napr. v Budapešti mi takú trasu vypočítalo a otočka bola jej súčasť. :-)
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

bettylou Pozri príspevok
to Arizona:
Niekedy tá 180 stupňová otočka neznamená, že si sa pomýlil, napr. v Budapešti mi takú trasu vypočítalo a otočka bola jej súčasť. :-)
Ja som taketo hlasenie zaznamenala iba v takychto pripadoch...
V Budapesti som este nesoferovala, ale pocula som od viacerych skusenych soferov, ze je to hruuuza
1 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
foresterbig Pozri príspevok
Garmin je perfektny na Rakusko a celu zapdnu europu v AT je pokritie az 99% kazde parkovisko je detajlne.TomTom zase na vychod bol som s nim minuly rok v Chorvatsku a mal detajlne mapy na rozdiel od Garmina ktori mal iba hlavne trasy.Syn ma zase na PDA mapy od IGO a zdasa ze su najlepsie.Tak babo rad
To sa takto nedá povedať, záleží na tom, aká je v prístroji nahratá mapová sada.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Ako každý iný prístroj,na to,aby sa dalo naň spoľahnúť ho treba ovládať a rozumieť mu.
0 0
foresterbig foresterbig

foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

Tie navigacie treba aj nadstavit,hlavne zrusit "U" obraty a potom trasu ci najrychlejsiu alebo najblizsiu.U Garmina som sa to ucil dlhsie je to trochu chaoticky napisane
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja som mala mio navigaciu na ceste do chorvatska, vsetko bolo super, ale v HR ma chcela zabit. isla som po utesoch alebo co to je - uzka cesta, kde vlavo mate strmy kopec a vpravo strmo 50m dole more... a ono stale hlasilo aby som prudko odbocila doprava.... akoze do mora.. Kedze tam cesta v zivote nebola, tak to neni nejakou aktualizaciou, ci nerozlisenymi jednosmerkami...

Mozno myslela ze ked sa ide do HR ze sa aj ona ide kupat...neviem...

Spokojna som bola na celu cestu, az na to HR...(i ked do HR sa ide v podstate stale po dialnici, tak tam sa nemala kde stratit)...
0 0
foresterbig foresterbig

foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

Ja chodim do HR po starych cestach vzdy po Karlovac a dalej na Plitvice nie je tam skoro ziadne auto v noci a neplatis tie uzernicke mytne poplatky.Po dialnici som isiel iba raz ked ju otvorili,zaplatil som okolo 30€ tam blo to asi 100km viac a nic som evidel iba tu cestu.Minuli rok sme pomocou navigacie neplatili ani cent a paraleky boli vo velmi dobrom stave.
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Bývam v Petržalke. Raz ma niekto hľadal, telefónoval že už je pred domom. Bol o 3 ulice (500 metrov) ďalej. Ďalší sa zase točil stále dokola asi o 2 km odtiaľto. Toľko k navigáciám.
Lepšie je si pozrieť mapu na PC, aj to nájde cieľ, vytlačiť si to na papier, a potom ísť...
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Ja zas mam celkom dobru skusenost s navigaciami. Vlani sme isli na dovolenku do Krakova. Tlacit nejake mapy tak velkeho mesta je minimalne neprakticke... Navigacia navigovala doprava, ale sudruhovia v PL, prave opravovali cesty, tak sa nedalo odbocit.. Tak som siel dalej podla navigacie, ta ma v pohode doviedla nahradnymi trasami (lebo este na jednej odbocke, tiez mali rozkopanu cestu) doviedla pred branu hotela, kde sme boli ubytovany.
Na druhej strane bol to chvilami neprijemny pocit byt v cudzom meste a nemat ani ponatia kde vlastne som a kam idem...

Doma po meste ma tiez GPS-ko naviguje inou trasou, hlavne ked viem o kratsej..
Vsetko je to vec nastaveni sposobu vypoctu trasy.... A ako tu uz odznelo, hlavne aktualnych map. To ze mas doma navigaciu 3 dni neznamená, ye mas poslenu verziu map lebo prave ten tvoj pristroj mohol niekde lezat na sklade 3/4 roka....

Osobne mam najlepsiu skusenost so Sygicom a teraz testujem IGO Primo.
Tom-Tom sa mi vobec nepacil.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
PotPalo Pozri príspevok
Bývam v Petržalke. Raz ma niekto hľadal, telefónoval že už je pred domom. Bol o 3 ulice (500 metrov) ďalej. Ďalší sa zase točil stále dokola asi o 2 km odtiaľto. Toľko k navigáciám.
Lepšie je si pozrieť mapu na PC, aj to nájde cieľ, vytlačiť si to na papier, a potom ísť...
No tak to nebude chyba v navigátore ale v používateľoch. Treba sa ich skutočne poriadne naučiť ovládať a pravideľne aktualizovať mapy. Mám štyri prístroje, z toho dva používam na geocaching, všetky pracujú presne. Toto, čo tu čítam o negatívnych skúsenostich s navigáciami, to sú bájky aj keď nevylučujem možnú chybu prístroja, tú ale treba reklamovať. A možno sa pri reklamácii ukáže, že používateľ je truhlík.
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Navigácia slúži na to, aby sa človek naučil lepšie orientovať v automape.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Ja mám navigáciu dodanú s autom a tiež sa musím s ňou hádať, keď ma tvrdošijne chce doviesť na miesto určenia inakade než chcem ísť ja. Potom keď na ňu kašlem a idem po svojom, urazí sa a je chvíľu ticho, no a potom mi začne do toho zase kecať a ešte k tomu nevie ani po našom.
Fakt je ten, že mapy nie sú podrobné, pretože sa mi stalo, keď som niečo hľadal v Petržalke čo je pre mňa galimatiáš ulíc, že som krúžil dokola len kvôli tomu, že síce som mal odbočiť doľava a potom hneď doprava, ibaže to hneď, bola až druhá odbočka a nie ta prvá. Totiž tá prvá bola iba akási obslužná cesta.
Ale v celku som spokojný.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať