Zavrieť

Porady

Vybudovanie zastávky

Dobrý de.Pred domom mi chce obec vybudovať odstavný pruh pre autobus no ja stým nesúhlasím, pretože najbližšia je vo vzdialenosti 450m a keď sme začínali stavať rodinný dom tak podla územného plánu obce je zastávka plánovaná o 150m nižšie(to bi bolo medzi zastávkami 600m).Lenže obec minulý rok postavila bez územného a stavebného povolenia zástavku a po neúspešnom územnom konaní , kde ich krajsky stavebný úrad upozornil že robia proti zákonne(zastávku umiestniť podla platného Úp.) to odignorovali a idú to riešiť dodatočným stavebným povolením na už existujúcu zastávku. Lenže právoplatný územný plán úplne obišli.Zastavovací pruh ma byt popred 3/4 môjho pozemku až po hranicu, kde mám umiestnené vchody na pozemok a tím pádom mi bude autobus brániť vstupu na súkromný pozemok (cez zastavovací pruh budem vchádzať na pozemok) čiže sa cítim diskriminovaný odhliadnuc aké hrozia ryziká (prašnosť,hlučnosť problémy s odpratávaním snehu,poškodenie oplotenia ,neporiadok, narušenie súkromia...)Ak dobre viem tak podľa vyhlášky o cestnej premávke sa 15m pred a 5m za odznačníkom zastávky nesmie stáť tak ked pôjdem domou tak zakaždým budem nútený porušit zákon.Kto mi to bude tolerovať? Poradte mi prosím ako docieliť aby bol dodržaný právoplatný územnný plán a ja som nemal pred domom zastavovací pruh.Stavebné konanie sa blíži (24.03.2011)Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    V suvislosti so stavebnym konanim ktorym chcu zlegalizovat stavbu pricom chcu obist uzemne planovanie si doktnutou osobou a teda mas priznane procesne postavenia.
    S ohladom na tento stav odporucam aby si napadol na sude ukony obce a aby si zaroven poziadal o vydanie predbezneho opatrenia ktorym sa im prikaze zdrzat sa pokracovania v stavebnom konani kym nebude vyriesene ci bolo zacate legalne nakolko nedoslo k uzemnemu konaniu tam kde to zakon prikazuje. Tj. musis to riesit na sude.

    mirik247 je offline (nepripojený) mirik247

    mirik247
    Dobrý deň.Vybudovanie zastávky bolo zastavené kôli nesúladu z platným úp obce.Rozhodnutie: dodržanie úp. alebo zmenu úp.
    Chcel by som sa opýtať ak budú robiť zmenu úp, aké zákony musia dodržať?Ďakujem.

    Vybudovanie zastávky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.