Zavrieť

Porady

dotacia uradu prace

som zivnostnik ako samostatne zarobkovo cinna osoba/SZČO/
keby som z uradu prace zamestnal uchadzaca o zamestnanie ,ktory je tam evidovany ,dostal by som na neho nejaku dotaciu?,ak ano v akej vyske?
dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    Rada by som poznala odpoveď, či aj občan evidovaný na UP viac ako 3 mesiace s pozastavenou živnosťou (ako jednou s podmienok evidencie na UP ako uchádzača o zamestnanie) si môže požiadať o príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť a za akých podmienok...viem, že treba po uplynutí 3 mesiacov od začiatku evidencie na UP podať žiadosť spolu s vypracovaným podnikateľským plánom, kde dopodrobna uvedie účel použitia a ak úrad schváli dotáciu, tak sa podpíše dohoda.
    A ešte by ma zaujímalo, či ak v tej prerušenej živnosti má človek uvedenú aj napr. vedenie účtovníctva, či by si aj na takúto činnosť mohol požiadať.....nikde som nenašla nič, čo by odporovalo občanovi s pozastavenou živnostou a regulérne registrovanom na UP viac ako 3 mesiace si o príspevok na szčo požiadať. Alebo by muselo ísť o nejakú úplne novú činnosť, ktorou by doplnil existujúcu pozastavenú živnosť? Teda že by získal oprávnenie na nejakú novú živnosť, aj ked pod pôvodným IČO a DIČ? Ide o to, že mám známu, ktorá z dôvodu velkej administratívnej náročnosti nechce úplne zrušiť živnosť (k jej obnoveniu automaticky dôjde na konci marca alebo v apríli 2012, ak ju opätovne nepreruší aspoň na 6 mesiacov) ale zároveň by jej dotácia velmi pomohla s rozbehom podnikania, možno aj v inj oblasti ako robila doteraz. Nikdy žiadnu dotáciu odnikial nedostala a nečerpala a na UP je evidovaná od októbra 2011, nikdy predtým za posledných 16-17 rokov v evidencii na UP nebola. A zajímalo by ma, ši je aj nejaká šanca získať príspevok od UP na podnikanie v prípade prevádzkovani internetového obchodu so sortimentom, ktorý v tomto type obchodovania nemá na slovenskom trhu (pravdepodobne žiadnu, podla doterajšieho prieskumu na nete) konkurenciu (net obchod so špecifickým tovarom)
    Ďakujem za tipy.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Betina,
    však všetko vieš, všetko si si vyhľadala. A známa naozaj si môže otvoriť živnosť aj ked s pôvodným ičo a dič .. nakoľko nové jej ani nevydajú, tie čísla ma na doživotie. A ak splní podmienky UP tak tú dotáciu dostane.

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    Xanti, ďakujem. Jasné, že som študovala a hladala, než som sa tu opýtala . Ale to sú veci čo každodenne nerobím a niekedyje lepšie ísť na úrad už s kopou informácii, nech sa človek nenechá len tak odbiť. A niketoré veci sa oficiálne ani nedozvie, pokila sa na ne na úradoch priamo už nachystaný neopýta (pomerne často). Takže moje úvahy boli v poriadku. Ďakujem.

    rozala111 je offline (nepripojený) rozala111

    rozala111
    Zdravím, nechcem zakladať novú tému. Chcem sa spýtať, je možné z príspevku nakúpiť aj drahší tovar, ako to mám vykalkulované? za by som časť z toho hradila z dotácie a časť z mojho rozpočtu, rozdiel od kalkulácie je cca 10-15 €.
    Čo so zvyškom dotácie aj som niekde kúpila niečo lacnejšie, prípadne to nekúpila, dá sa to nejako preinvestovať - podať nejakú žiadosť
    ďakujem za rady a postrehy.

    marosc je offline (nepripojený) marosc

    marosc
    Toleruje sa 15% naviac od plánovanej sumy. Podstatné zmeny v kalkulácii si odkonzultujte na UPSVaR, kde si môžete dohodnúť zmenu kalkulácie.

    horalecka je offline (nepripojený) horalecka

    horalecka
    Dobry den,
    potrebovala by som poradit, ci ako matka na rodicovskej dovolenke, ktora pobera prispevok, mozem ziadat prispevok na podporu zamestnavania a ci mam na neho narok. Chcela by som si zalozit zivnost a podnikat. So zamestnavatelom som skoncila pracovny pomer v UK v roku 2008. Odvtedy som na striedacku na materskej, potom rodicovskej, materskej a teraz rodicovskej. Dakujem

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    rozala111 Pozri príspevok
    Zdravím, nechcem zakladať novú tému. Chcem sa spýtať, je možné z príspevku nakúpiť aj drahší tovar, ako to mám vykalkulované? za by som časť z toho hradila z dotácie a časť z mojho rozpočtu, rozdiel od kalkulácie je cca 10-15 €.
    Čo so zvyškom dotácie aj som niekde kúpila niečo lacnejšie, prípadne to nekúpila, dá sa to nejako preinvestovať - podať nejakú žiadosť
    ďakujem za rady a postrehy.
    Tolerancia 15 % max.
    Ak si napíšeš do podnikateľského zámeru, že kúpiš z dotácie od UP napr. laptop v hodnote 400 Eur, tak ho môžeš kúpiť max. v sume do 115% z 400, t.j. max. za 460 Eur. Pričom z dotácie hradíš 400 a z vlastných zdrojov doplatíš tých 60 Eur. Ak kúpiš podla dokladu za 460,01 Eura, už Ti neuznajú použitie prostriedkov na nákup laptopu (aj ked ho máš v zámere) vôbec, ani tých 400 Eur, takže bacha (v podtate tie 400 eurá prepadnú, ak neurobíš dodatočne nejakú zmenu v zámere a neschváli to UP...).......už raz uvedené prostriedky v zámere nemôžeš bez povolenia od UP a zmeny v podnikateľskom zámere použiť na inú vec, ako čo máš uvedené v zámere (ak si napísal laptop, nemôžeš namiesto neho kúpiť v rovnakej hodnote tablet ani PC). Najlepšie je tieto veci radšej predom prekonzultovať s človekom na UP, čo to má na starosti.

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    ...ešte jeden postreh...na preinvestovanie máš dobu 2 roky od podpisu Dohody s UP....takže v tejto lehote podla mňa je aj možné pristupovať k nevyhnutným zmenám v podnikateľskom zámere...vešetko ale treba predkladať na zchválenie UP, takže je na Tebe,a ako si to obhájiť....

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    horalecka Pozri príspevok
    Dobry den,
    potrebovala by som poradit, ci ako matka na rodicovskej dovolenke, ktora pobera prispevok, mozem ziadat prispevok na podporu zamestnavania a ci mam na neho narok. Chcela by som si zalozit zivnost a podnikat. So zamestnavatelom som skoncila pracovny pomer v UK v roku 2008. Odvtedy som na striedacku na materskej, potom rodicovskej, materskej a teraz rodicovskej. Dakujem
    Ak chceš začať podnikať a uplatniť si žiadosť o poskytnutie podpory na začiatok podnikania, musíš byť evidovaná nezamestnaná na UP aspoň 3 mesiace, ostatné sa dozvieš tam. Teraz poberáš RP, takže nemáš nárok na podporu v nezamestnanosti a ani sa nepovažuješ za nezamestnanú, takže evidovať na UP sa môžeš zrejme až ked skončíš RD.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.