Zavrieť

Porady

ahojte, vie niekto poradiť, či zákon ustanovuje to, že nezamestnaný,

evidovaný na úrade práce, je povinný dokladovať príjem z brigád OPEČIATKOVANOU výplatnou páskou? Musí tam byť pečiatka? Mladý muž na úrade práce, toto vyslovene požaduje od syna, s odôvodnením, že si takých výplatných pások môže vytlačiť koľko chce.
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dajuska Pozri príspevok
    ano dostane toto potvrdenie, od uctovnicky spolocnosti teraz, aby si mohol urobit DP. ale clovek na urade prace trva na to, ze kazda vyplatna paska musi mat peciatku. ja som tiez robila x rokov mzdarku, a toto sme nikdy nerobilil. Ide mi o to, ci je to len "vymysel" mladika na UP. nikde som sa nedocitala ci toto zakon ustanovuje. Neviem, ci ma moznost UP smernicou si taketo neico upravit.
    UP dáva nezamestnaným tlačivo pre zamestnávatela - potvrdenie o príjme, ktoré je povinný uchádzač o zamestnanie predkladať mesačne (spolu s výplatnou páskou na UP (nie je to potvrdenie o zdanitelnej mzde, ktoré sa prikladá k DP). Nech si ho syn pýta od kontaktného pracovníka UP (mala by ho mať aj mzdárka zamestnávatela).

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dajuska Pozri príspevok
    evidovaný na úrade práce, je povinný dokladovať príjem z brigád OPEČIATKOVANOU výplatnou páskou? Musí tam byť pečiatka? Mladý muž na úrade práce, toto vyslovene požaduje od syna, s odôvodnením, že si takých výplatných pások môže vytlačiť koľko chce.
    dakujem
    Prikladá k výplatnej páske aj potvrdenie o príjme zamestnávatela (na predpísanom tlačive UPSVaR) ?

    Na tlačive je pečiatka + podpis zamestnávatela, nikdy som na výplatnú pásku pečiatku nedávala.

    maja111 je offline (nepripojený) maja111

    maja111
    Mýliš si potvrdenie o zdaniteľnej mzde s potvrdením o príjme určené len pre účely ÚPSVaR. To synovi má vyplniť mzdárka a to predkladá pracovníkovi ÚP.

    Dajuska je offline (nepripojený) Dajuska

    Dajuska
    ano dostane toto potvrdenie, od uctovnicky spolocnosti teraz, aby si mohol urobit DP. ale clovek na urade prace trva na to, ze kazda vyplatna paska musi mat peciatku. ja som tiez robila x rokov mzdarku, a toto sme nikdy nerobilil. Ide mi o to, ci je to len "vymysel" mladika na UP. nikde som sa nedocitala ci toto zakon ustanovuje. Neviem, ci ma moznost UP smernicou si taketo neico upravit.

    Dajuska je offline (nepripojený) Dajuska

    Dajuska
    dakujem, to mu poviem a vysvetlim, ze si ma pytat toto potvrdenie. To doteraz nikdy nedstal, okrem tlaciva, ktore mu peciatkuje a podpisuje fi, ktoru kontaktuje ohladne zamestnania a da mu peciatku,ze momentalne nemaju pre neho pracu.
    Mna len zarazala ta cast, ze musi doniest svoju vyplatnu pasku /za brigadu/ na ktorej je peciatka fi. Toto sa mi nezda nejak logicke. Akekolvek tlacivo, ktore mu da do ruk UP chapem.
    dakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dajuska Pozri príspevok
    dakujem, to mu poviem a vysvetlim, ze si ma pytat toto potvrdenie. To doteraz nikdy nedstal, okrem tlaciva, ktore mu peciatkuje a podpisuje fi, ktoru kontaktuje ohladne zamestnania a da mu peciatku,ze momentalne nemaju pre neho pracu.
    Mna len zarazala ta cast, ze musi doniest svoju vyplatnu pasku /za brigadu/ na ktorej je peciatka fi. Toto sa mi nezda nejak logicke. Akekolvek tlacivo, ktore mu da do ruk UP chapem.
    dakujem
    Žeby si Váš UP zlahšoval prácu a namiesto oficialneho tlačiva mu stačí výplatná páska ? V tom prípade je ten podpis a pečiatka namieste.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Dajuska Pozri príspevok
    evidovaný na úrade práce, je povinný dokladovať príjem z brigád OPEČIATKOVANOU výplatnou páskou? Musí tam byť pečiatka? Mladý muž na úrade práce, toto vyslovene požaduje od syna, s odôvodnením, že si takých výplatných pások môže vytlačiť koľko chce.
    dakujem
    Ale i pečiatok si možno navyrábať, koľko chce a akých chce...
    Pečiatka jednoducho nie je povinná, lebo jej povinnosť neustanovuje nijaký zákon.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Doteraz nikdy som sa nestretla s tým, že by k potvrdeniam o príjme pre ÚP bolo nutné prikladať aj výplatné pásky. To je zas nejaký nový vý(nez)mysel?

    Dajuska je offline (nepripojený) Dajuska

    Dajuska
    Lívia, mne bohuzial ta cela situacia pripada trosku inak, a preto som si potrebovala overit, ci je tato poziadavka podlozena zakonom, alebo smernicou....

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    "Príde inak" - myslíš tým, že sa niekto hrá na veledôležitého?

    Inak je to pekná blbosť vôbec nosiť nejaké potvrdenia. Napr. mne ich dohodári predkladali ešte pred koncom aktuálneho mesiaca - jasné, že vtedy ešte výplaty neboli spracované. Prečo si ÚP nemôže cez sociálnu poisťovňu (cez mesačné výkazy) overiť výšku príjmu?

    Dajuska je offline (nepripojený) Dajuska

    Dajuska
    :-) presne vystihnute. Je tam mlady muz, mozno tak stary ako moj syn, a slovo veladolezity je velmi vystizne, podla toho, co uz "spolu riesili". Nikdy som do toho nezasahovala, lebo naco... ale toto ma uz dostalo. Preto overujem, lebo rano tam ide. tak dam vediet...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Lívia, aby si UP overil, či dáš rovnakú sumu na potvrdenie ako do výkazu pre SP. By si sa divila, koľkokrát sa zamestnávatel "netrafí", lebo len minimum evidovaných uchádzačov dostáva len to, čo je na výplatnej páske...

    Dajuska je offline (nepripojený) Dajuska

    Dajuska
    suhlasim aj s veronikou, ale toto by si mala kontrolovat SP. Najhorsie na tom je, ze mzdy robila externa fi, pani mu poslala postou pasku, lebo uz tam skoncil, a peciatku mu musi dat majitel fi. a ked da aj peciatku na tu pasku, zarucuje peciatka, ze do vykazu SP uvedie danu sumu? ...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dajuska Pozri príspevok
    suhlasim aj s veronikou, ale toto by si mala kontrolovat SP. Najhorsie na tom je, ze mzdy robila externa fi, pani mu poslala postou pasku, lebo uz tam skoncil, a peciatku mu musi dat majitel fi. a ked da aj peciatku na tu pasku, zarucuje peciatka, ze do vykazu SP uvedie danu sumu? ...
    Dajuška, nerieš už výplatnú pásku. Pýtaj sa, resp. tvoj syn, na tlačivo UP "potvrdenie o príjme". To nesmie byť bez podpisu zamestnávatela - súhlasím s predch. príspevkami, pečiatku zamestnávatel nemusí používať.

    Dajuska je offline (nepripojený) Dajuska

    Dajuska
    Dakujem vam vsetkym za rady. Zajtra dam vediet, ako to dopadlo.
    prajem dobru noc...a krasny den zajtra vsetkym

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    veronikasad Včera, 10:31 PM
    Lívia, aby si UP overil, či dáš rovnakú sumu na potvrdenie ako do výkazu pre SP. By si sa divila, koľkokrát sa zamestnávatel "netrafí", lebo len minimum evidovaných uchádzačov dostáva len to, čo je na výplatnej páske...


    Tak tomuto by som sa fakt divila, že sú takí blbí a netrafia sa.
    To, že v skutočnosti dostávajú viac než je uvedené na výplatnej páske, je verejné tajomstvo. Lenže ťažko takéto podvody odhaliť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.