Zavrieť

Porady

Skrátenie skúšobnej doby

Dá sa skrátiť 3 mesačná skúšobná doba uzatvorená v Pracovnej zmluve Dodatkom k PZ?
Môže byť uvedené, že skúšobná doba trvá do konkrétneho dňa, alebo počet dní?
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    anka2007 Pozri príspevok
    Zamestnávateľ aj zamestnanec sa dohodli.
    Takže môže byť urobený Dodatok s tým, že skúšobná doba sa končí 28.2.2011?
    (pôvodne mala trvať do 3-4-2011)
    Ja by som pre skrátenie skúšobnej doby nerobila dodatok, prepísala by som pracovnú zmluvu a dala by som do nej skúšobnú dobu na 2 mesiace. Stará sa zahodí - originál i kópia a vyzerá to serióznejšie.

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    ladyrs Pozri príspevok
    no neviem..... nepraktizujem to,nikdy nevieš,kde mohol zamestnanec odovzdať PZ.. kým urobiť jednoduchý dodatok by nemal byť problém
    Ja Ti Tvoj názor, ani súhlas veronikysad neberiem. Je to vec pohľadu na konkrétny prípad. Ani dodatok, ani zmenená PZ nie sú v rozpore so ZP.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    § 54
    Dohoda o zmene pracovných podmienok
    Na začiatok

    Dohodnutý obsah pracovnej zmluvy možno zmeniť len vtedy, ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na jeho zmene. Zamestnávateľ je povinný zmenu pracovnej zmluvy vyhotoviť písomne.

    anka2007 je offline (nepripojený) anka2007

    anka2007
    Zamestnávateľ aj zamestnanec sa dohodli.
    Takže môže byť urobený Dodatok s tým, že skúšobná doba sa končí 28.2.2011?
    (pôvodne mala trvať do 3-4-2011)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    anka2007 Pozri príspevok
    Zamestnávateľ aj zamestnanec sa dohodli.
    Takže môže byť urobený Dodatok s tým, že skúšobná doba sa končí 28.2.2011?
    (pôvodne mala trvať do 3-3-2011)
    Týmto dňom končí aj pracovný pomer ? Aký je dôvod na skrátenie skúšobnej doby o 3 dni...

    anka2007 je offline (nepripojený) anka2007

    anka2007
    nekončí pracovný pomer, a nie o tri dni,to bol preklep. ale o niečo vyše mesiaca.. kôli uprave mzdy...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    anka2007 Pozri príspevok
    nekončí pracovný pomer, a nie o tri dni,to bol preklep. ale o niečo vyše mesiaca.. kôli uprave mzdy...
    Myslím, že by nemal vzniknúť žiadny problém, ak dodatok bude písomný a podpísaný zamestnancom aj zamestnávatelom. Skúšobná doba sa nemôže predlžovať. Skrátenie ZP nezakazuje.

    ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

    ladyrs
    terezamaria Pozri príspevok
    Ja by som pre skrátenie skúšobnej doby nerobila dodatok, prepísala by som pracovnú zmluvu a dala by som do nej skúšobnú dobu na 2 mesiace. Stará sa zahodí - originál i kópia a vyzerá to serióznejšie.
    no neviem..... nepraktizujem to,nikdy nevieš,kde mohol zamestnanec odovzdať PZ.. kým urobiť jednoduchý dodatok by nemal byť problém

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Terezka, neidem sa s tebou "hádať". Kým sa nevyskytnú problémy medzi zamestnancom a zamestnávatelom - všetko OK. Ak si náhodou zamestnanec okopíruje pôvodnú prac.zmluvu, a bude chcieť na základe nej skončiť prac.pomer v skúšobnej dobe (do 3.4.) problém by mohol vzniknúť ...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    anka2007 Pozri príspevok
    Dá sa skrátiť 3 mesačná skúšobná doba uzatvorená v Pracovnej zmluve Dodatkom k PZ?
    Môže byť uvedené, že skúšobná doba trvá do konkrétneho dňa, alebo počet dní?
    Ďakujem za odpoveď.
    Bolo to síce v roku 2000, ale stalo sa. Ja som mesiac robil na dohodu, potom mi dali ridny PP na neurčitý čas s 3 mes. SD. Zároveň som požiadal o skrátenie SD o mesiac, nakoľko pre firmu som už pracoval predtým na dohodu mesiac. Vyhoveli a dodatkom sme to zmenili na 2 mesiace.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.