Zavrieť

Porady

ako je to s financovaním školských klubov?

Príjemný deň,
chcela by som sa spýtať ako je to s financovaním školských klubov? Viem, že príspevok platia aj deti, ale to určite nestačí na všetky náklady spojené s činnosťou ŠK. Viem, že existuje normatív na žiaka, ale i tak by ma zaujímali všetky zákony a predpisy, ktoré k činnosti ŠK existujú. Po prečítaní mnohých príspevkov tu, v PORADE, zisťujem, že dokážete odborne, rýchlo reagovať a dokonca uvediete aj dané zákony, predpisy.... V tých spletiach paragrafov, výnimiek a noviel pomaly nevieme, čo platí a je reálne a čo už netreba čítať.
Vedel by mi niekto, prosím, uviesť, či je možné v ŠK pri počte 30 detí zamestnávať 2 vychovávateľky?
Ďakujem za reakcie, odpovede, odporúčania! Aj za prácu pani vychovávateliek, vážim si ju!
Naposledy upravil arizona : 28.02.11 at 19:33
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    esterka3 je offline (nepripojený) esterka3

    esterka3
    Ahoj, neviem, či Ti pomôžem, ale snáď aj trocha áno. Posielam Ti Školský zákon (245/2008) - tam si pozri §114 odstavec 2, ktorý hovorí o počte detí v oddelení ŠKD.
    Zároveň zasielam aj zákon o financovaní škôl....no neviem, či Ti to nejak pomôže, lebo problematika normatívov je rozpracovaná niekde niekde.
    Ak máš záujem pozrieť si zákon o ŠKD, tak pozri 306/2009 ...alebo Ti ho môžem poslať.

    esterka3 je offline (nepripojený) esterka3

    esterka3
    esterka3 Pozri príspevok
    Ahoj, neviem, či Ti pomôžem, ale snáď aj trocha áno. Posielam Ti Školský zákon (245/2008) - tam si pozri §114 odstavec 2, ktorý hovorí o počte detí v oddelení ŠKD.
    Zároveň zasielam aj zákon o financovaní škôl....no neviem, či Ti to nejak pomôže, lebo problematika normatívov je rozpracovaná niekde niekde.
    Ak máš záujem pozrieť si zákon o ŠKD, tak pozri 306/2009 ...alebo Ti ho môžem poslať.
    oprava: teraz vidím, akú hlúposť som napísala....takže problematika normatívov je rozpracovaná niekde inde :-)

    ako je to s financovaním školských klubov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.