Zavrieť

Porady

novy fakturacny system. zmena faktur.

Ahojte, stal som sa platcom dph a zakupil som novy fakturacny system - ALFU od Krosu. Nebude danovemu uradu vadit ze cast faktur ma iny dizajn ako tieto nove? Lebo este par FA som stihol vystavit ako platca dph v starom programe a chcem prejst na tento novy.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    rivall Pozri príspevok
    Ahojte, stal som sa platcom dph a zakupil som novy fakturacny system - ALFU od Krosu. Nebude danovemu uradu vadit ze cast faktur ma iny dizajn ako tieto nove? Nie, nebude. Lebo este par FA som stihol vystavit ako platca dph v starom programe a chcem prejst na tento novy. Je to v pohode.
    Na zmenu programu máš právo, ak je v súlade s legislatívou, je to OK.
    Dakujem
    V texte.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Len pozor na číslovanie Faktúr , pôvodne ak skončíte na čísle napr. 2010010, tak v Alfe pokračujete 2010011.

    rivall je offline (nepripojený) rivall

    rivall
    a co v pripade ze som vystavil faktury s koncovkou 10,11,12,13 a zakaznik sa rozhodol zrusit objednavku tym padom sa zrusila faktura c. 11 napriklad a mam tam 8,9,10,12,13,14... je to problem?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    rivall Pozri príspevok
    a co v pripade ze som vystavil faktury s koncovkou 10,11,12,13 a zakaznik sa rozhodol zrusit objednavku tym padom sa zrusila faktura c. 11 napriklad a mam tam 8,9,10,12,13,14... je to problem?
    Je to problém. Faktúra a objednávka sú dve rozličné veci.
    Ak však používaš systém fakturácie predom (napr. e-shop na dobierku), zrušením alebo neprevzatím objednávky nerušiť faktúru, ale vystaviť storno faktúru (doložiť podklady dokumentujúce zrušenie objednávky) k vystavenej faktúre - tým zostane zachovaný a neporušený číselný rad faktúr....

    rivall je offline (nepripojený) rivall

    rivall
    no nic vystavim fakturu pred tym na ten den s tym cislom. v podstate do iste a ktomu vystavim storno fakturu. dakujem za upozornenie

    ach jo chce to uctovnicku

    rivall je offline (nepripojený) rivall

    rivall
    a este sa chcem spytat na prefix faktury. teraz mam napr. 01,02,03... atd a v tej Alfe by som tam chcel pridat napr FA04,FA05 cize rad zostane zachovany a prida sa tam len to FA

    novy fakturacny system. zmena faktur.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.