Zavrieť

Porady

Bezhotovostný vklad

Dobrý deň. Ako sa dá zaúčtovať bezhotovostný vklad na bankový účet???
Myslím tým, podnikateľ má aj svoj vlastný účet a previedol na podnikateľský účet sumu??? Aká bude predkontácia???
A ešte jedna otázka. Účtovníctvo je prevzaté od inej účtovníčky a ona čo poskytla počiatočné stavy, bankový účet nesedí. Ako zaúčtovať rozdiel počiatočného stavu???? Uviedla vyšší počiatočný stav ako je v skutočnosti.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Ide o to či účtuješ SZČO alebo PO, ak SZČO tak 221/491
    a ak PO tak 221/365. Čo sa týka druhej otázky, tak treba kontaktovať danú účtovníčku nech to opraví, ináč s tým som sa ešte nestretol aby nesedel zostatok BÚ, aj keď nič nesedelo tak BÚ bol OK.

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Podľa mňa je to pôžička od podnikateľa. Čo sa týka banky, nevieš nahodiť správny počiatočný stav?

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    alicacka Pozri príspevok
    Podľa mňa je to pôžička od podnikateľa. Čo sa týka banky, nevieš nahodiť správny počiatočný stav?
    Môžeš mi vysvetliť ako "nahodíš správny počiatočný stav" ?

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    bea26 Pozri príspevok
    Viem nahodiť správny počiatočný stav. Mám to opraviť?
    Normálne má z Vašej konverzácie pocit že snáď ani neúčtujete v podvojnom účtovníctve, veď nemôžeš jednostranne opraviť len počiatočný stav 221, nebudú Ti sedieť obraty MD/DAL.

    Lesia13 je offline (nepripojený) Lesia13

    Lesia13
    tak ako ti napísal IvoM takto to nejde, nebudú ti sedieť aj iné účty a čože to za účtovníčku keď jej nesedí banka? veď je február treba skontrolovať účtovníctvo za min.rok a banka musí !!!! sedieť. Začneš účtovať so správnymi počiat.stavmi. A inak IvoM ja som takisto prebrala účtovníctvo, kde pani účto, ktorá mala sr.o. odovzdala v stave, že na BÚ mal mínusový zostatok a to som otvárala oči, pretože nemal ani kontokorent a bol v pluse. A o ostatných chybách ani nehovorím. Takže bea treba opraviť minulý rok aby sedeli zostatky.

    dogicka je offline (nepripojený) dogicka

    dogicka
    IvoM Pozri príspevok
    Ide o to či účtuješ SZČO alebo PO, ak SZČO tak 221/491
    a ak PO tak 221/365. Čo sa týka druhej otázky, tak treba kontaktovať danú účtovníčku nech to opraví, ináč s tým som sa ešte nestretol aby nesedel zostatok BÚ, aj keď nič nesedelo tak BÚ bol OK.
    No to ja som sa stretla s účtom, kde nesedelo nič s ničím a zostatok na Bú a účte 221 bol cca 120.000,-Sk

    Lesia13 je offline (nepripojený) Lesia13

    Lesia13
    no dogicka, ja by som tiež vedela rozprávať o tom prevzatom účto a ako píšeš ty nesedelo takisto nič ale na totálku, zdvojené odpisy a všetko na r...., ale pani mala kamošku na DÚ a akosi jej prechádzalo všetko a potom si zo SZĆO urobila s.r.o. Vieme prečo. Ale ten bankový účet to si odkontroluje aj moja dcéra, alebo začínajúca účtovníčka, aktíva musia sedieť.

    bea26 je offline (nepripojený) bea26

    Matka 2 detí bea26
    IvoM Pozri príspevok
    Ide o to či účtuješ SZČO alebo PO, ak SZČO tak 221/491
    a ak PO tak 221/365. Čo sa týka druhej otázky, tak treba kontaktovať danú účtovníčku nech to opraví, ináč s tým som sa ešte nestretol aby nesedel zostatok BÚ, aj keď nič nesedelo tak BÚ bol OK.


    Je to PO, tak použijem účet 365. A tento účet sa nemá nejako vynulovať. Tie záväzky voči spoločníkom. Ide mi o 20 000 eur.

    Lesia13 je offline (nepripojený) Lesia13

    Lesia13
    aj to je riešenie, ale počiatočný stav musí sedieť s konečným, to chceš ako opraviť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.