Zavrieť

Porady

Výmena okien

Ahojte. Zvažujem vymeniť staré okná na rodinnom dome za nové. Buď plastové, alebo Euro okná. Prosím poraďte aké okná sú najlepšie, koľko komorové, za primeranú cenu, kvalitné a od akej firmy. Najlepšie zo Žiliny a okolie. A ešte, v čom sú výhody a v čom nevýhody medzi plastovými a Euro oknami. Na nete je toho strašne veľa a neviem sa v tom orientovať Ďakujem veľmi pekne !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    holub3569 je offline (nepripojený) holub3569

    som športovec telom aj dušou ...viac holub3569
    ahoj,
    davam teraz do novostavby plastove lebo sestra ked stavala dala eurookna a povedala ze teraz by dala plastove.Dovod je pravidelne osetrovanie a pravidelna starostlivost atd. Vybral som si aluplast 7000 .Urobil som si kalkulaciu cez e-shop inter okno a vedel som na com som.Dal som si aj od inych urobit ponuku ale bola daleko vyssia cez e-shop.Som z MT a najlacnejisia ponuka bola drahsia o 1200eur a bez doplnkov a to vraj ako pre znameho.Dal som komplet dom s parapetami,zaluziami a sietkami a vyslo ma to 3100e aj s dovozom.Mal som aj fixy rozmer 2200x1100 4ks s trojsklom a stuplove balk.dvere vychod na terasu taktiez trojsklo.Dal som zalohu 1000e a hned zacali robit ako dostali zalohu.Dodavka 3-4 tyzdne ale mal som ich uz do 15 dni.Vcera mi ich doviezli. Som spokojny.

    holub3569 je offline (nepripojený) holub3569

    som športovec telom aj dušou ...viac holub3569
    ahoj,
    davam teraz do novostavby plastove lebo sestra ked stavala dala eurookna a povedala ze teraz by dala plastove.Dovod je pravidelne osetrovanie a pravidelna starostlivost atd. Vybral som si aluplast 7000 .Urobil som si kalkulaciu cez e-shop inter okno a vedel som na com som.Dal som si aj od inych urobit ponuku ale bola daleko vyssia cez e-shop.Som z MT a najlacnejisia ponuka bola drahsia o 1200eur a bez doplnkov a to vraj ako pre znameho.Dal som komplet dom s parapetami,zaluziami a sietkami a vyslo ma to 3100e aj s dovozom.Mal som aj fixy rozmer 2200x1100 4ks s trojsklom a stuplove balk.dvere vychod na terasu taktiez trojsklo.Dal som zalohu 1000e a hned zacali robit ako dostali zalohu.Dodavka 3-4 tyzdne ale mal som ich uz do 15 dni.Vcera mi ich doviezli. Som spokojny.

    ado32 je offline (nepripojený) ado32

    ado32
    vsetko ma svoje pre a proti. ja som si dal plastove a nelutujem a pritom spodna cast domu je neodizolovana a z kamena (nenajdes ani znamku po plesni alebo nadmernej vlhkosti). je nutne naucit sa vetrat a kurit nic viac. treba si uvedomit, ze z drevenymi eurooknami dosiahnete (v urcitych pripadoch...) to iste, zavisi na kvalite materialu, vyroby a samozrejme aj montaze!!! samozrejme, ze treba vybrat dobreho vyrobcu, pozriet referencie popytat sa ludi. je nutne pozriet sa na to z dlhodobeho hladiska, lebo je to vacsia investicia a nemeni sa to kazdy den. nechcem tu preberat pre a proti - viem poradit.

    ado32 je offline (nepripojený) ado32

    ado32
    ozaj 100ks ponuk z neuvedeneho portalu nevyriesi problem, prave naopak. som si vedomy, ze kazdy si bude hrat svoju pesnic, ale odporucam na rozhodovanie nieco prestudovat navstivit pobocku aspon 3 porozpravat sa a potom vyberat. svojho casu som tiez robil prieskum prislo mi asi 97 cp a na 60% to boli same hluposti (moj nazor).

    12janci12 je offline (nepripojený) 12janci12

    Svet je čím ďalej čudnejší. Vadí mi, že ak rozprávam spisovne, tak mi ľudia nerozumejú, že ja nerozumiem tej spúste angličtiny čo miešajú do slovenčiny, vadí mi reklama na každom kroku. Nerozumiem ľudom čo si myslia že peniaze sa "zarobia" nejakým vkladom do fondu či akcií a nie prácou. Ďakujem ľuďom čo sú ešte stále normálny a bojujú za správne veci. ...viac 12janci12
    Medzi plastovými a eurooknami je dnes (nakoľko sú obidva druhy okien technicky dlhšie vyvíjané) v podstate jediný podstatný rozdiel a to v estetike. Ak mám vzťah k drevu a páči sa mi, volím drevohliníkové okno alebo eurookno. Ak nemám k drevu vzťah, volím plastové okná. Ešte iný pohľad - na panelák sa hodia plastové okná, do rodinného domu skôr tie eurookná. Samozrejme trojsklo, utesnenie montážnej špáry páskami atď. To ale platí pri obidvoch druhoch okien.

    Majo K. je offline (nepripojený) Majo K.

    Majo K.
    Ahoj. Čo sa plastových okien týka , doporučujem min.5-komorové v kombinácii s trojsklom .Ak k tomu patria aj Vchodové dvere tak pozor na povrchovú úpravu. Čím je dekor tmavší tým čakaj väčšie problémy. VD najlepšie biele .Pri výbere výrobcu doporučujem využiť možnosť pozrieť aj výrobu . A pozor na montáž , aj dobre vyrobené okno može znehodnotiť nekvalitná montáž.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.