Zavrieť

Porady

vyslanie cloveka na pracu do zahranicia

V novembri bola nasa firma zapisana do OR. Nasou cinnostou bude poskytovanie sluzieb v oblasti automatizacie a vypoct. techniky. Zatial nemame ziadnych zamestnancov, vsetko sa len rozbieha. Dostali sme zakazku na vykon urcitej prace v zahranici. Mame k dispozicii uz aj cloveka, ktory by tu pracu vykonal. Chcela by som sa spytat niekoho kto ma s tym skusenosti ako to cele urobit. Co je najvyhodnejsie. Ci uzatvorit s danym clovekom dohodu o VP, ci pracovnu zmluvu, ci to riesit nejakou pracovnou cestou a dietami....alebo len odmenou za vykonanu pracu...a ako to budes odvodmi v pripade dohody...len UP?....keby mi mohol niekto poradit bola by som mu velmi vdacna...
Nasa firma si potom bude tieto sluzby fakturovat u sprostredkovatela , ktory tuto pracu zohnal...
Dakujem moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    nikto mi neporadi?
    Mohla by sa s nim uzavriet dohoda o vykonani prace, pricom bude v nej dohodnuta odmena....a to hodinova sadzba + cestovne nahrady....a odvod by bol len urazove poistenie, kt. by platil zamestnavate?...a samozrejme dan...ktora by sa mu strhla a odviedla na dan. urad...
    Pretoze ak s nim uztvorime prac. zmluvu, tak by sme kedze pojde o dobre platenu pracu, museli odvadzat velke odvody+ samozrejme cest.nahrady...

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Záleží asi od toho, ako dlho bude tú prácu v zahraničí vykonávať. Ak by to bola len krátkodobá záležitosť (do 1 mesiaca) tak by som asi uprednostnil dohodu o VP. Ak by to trvalo tak do pol roka, tak by sa dalo pouvažovať aj o pracovnej zmluve na dobu určitú.

    Cestovné náhrady nemusíte dohadovať v zmluve, na tie má automaticky nárok zo zákona, ak je v pracovnom alebo obdobnom vzťahu a je vyslaný na služobnú cestu.

    Inak je to na vás dvoch, ako sa dohodnete, resp. na čo je ochotný pristúpiť ten človek, ktorý bude tú prácu vykonávať.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Aj ja som mala podobný prípad , dotyčný išiel do Nemecka na 2 týždne . Zúčastnil sa pri demontáži stroja a následnej nakládke . Uzatvorili sme s ním DoVP , s tým že sa určila sadzba na hodinu . Vyúčtovalo sa stravné + vreckové . Ubytovanie platila firma .Pred odchodom dostal na základe CP zálohu v EUR.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Dakujem za odpovede. Problem je v tom ze ta praca bude trvat asi dlhsie ako mesiac, lenze ak s nim uzatvorime prac. zmluvu , tak potom tie odvody z dohodnutej mzdy budu dost velke. Ine riesenie asi neexistuje...
    a keby bola mzda primerana a zvysok by sa vyplatil nejako inak...nejako odmenou...neviem, vobec s tym nemame skusenosti

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    bui
    Dakujem za odpovede. Problem je v tom ze ta praca bude trvat asi dlhsie ako mesiac, lenze ak s nim uzatvorime prac. zmluvu , tak potom tie odvody z dohodnutej mzdy budu dost velke. Ine riesenie asi neexistuje...
    a keby bola mzda primerana a zvysok by sa vyplatil nejako inak...nejako odmenou...neviem, vobec s tym nemame skusenosti

    A nemá ten dotyčný náhodou ŽL , že by ste mu to zadali ako zákazku .
    Neviem aké riešenia by si chcela , ale ak by ste s ním vytvorili pracovnú zmluvu a dali mu minimálnu mzdu a k tomu odmeny , aj tak by ste platili odvody aj dane .

    vyslanie cloveka na pracu do zahranicia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.