Zavrieť

Porady

Mám nárok na nejaký príspevok?

Dobrý deň. Prosím Vás o radu. Môj syn budúci rok dovŕši 3 roky a nezobrali ho do škôlky. Môj pracovný pomer stále trvá, ale keďže som slobodná mamička a syna vychovávam sama do práce nebudem môcť nastúpiť. Ako mám postupovať? Budem mať nárok na nejaký príspevok? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lia75 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Prosím Vás o radu. Môj syn budúci rok dovŕši 3 roky a nezobrali ho do škôlky. Môj pracovný pomer stále trvá, ale keďže som slobodná mamička a syna vychovávam sama do práce nebudem môcť nastúpiť. Ako mám postupovať? Budem mať nárok na nejaký príspevok? Ďakujem.
    počas poberania RP - ak pracovný pomer u zamestnávatela trval - trvalo aj tvoje poistenie v nezamestnanosti. Ak ukončíš pracovný pomer a zaeviduješ sa na UP, máš nárok na dávku v nezamestnanosti po dobu 6 mesiacov (50% z príjmu - predpokl. vymer.základu zo zamestnania).

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lia75 Pozri príspevok
    Ďakujem Vám za odpoveď, ale aby som niečo dostávala je nutné, aby som dala v práci výpoveď? O rok, keby syna do škôlky prijali, by som sa rada na pracovné miesto vrátila. A keby sa to dalo riešiť len výpoveďou mám potom nárok niečo poberať aj po uplynutí tých 6 mesiacov na úrade práce?
    Po uplynutí 6 mesiacov môžeš požiadať o dávku v hmotnej núdzi, príp. príspevok na bývanie. Do spoločne posudzovaného príjmu sa však započítava aj výživné na dieťa.

    Dávku v nezamestnanosti bez ukončeného prac.pomeru nedostaneš.

    lia75 je offline (nepripojený) lia75

    lia75
    Ďakujem Vám za odpoveď, ale aby som niečo dostávala je nutné, aby som dala v práci výpoveď? O rok, keby syna do škôlky prijali, by som sa rada na pracovné miesto vrátila. A keby sa to dalo riešiť len výpoveďou mám potom nárok niečo poberať aj po uplynutí tých 6 mesiacov na úrade práce?

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    lia75 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Prosím Vás o radu. Môj syn budúci rok dovŕši 3 roky a nezobrali ho do škôlky. Môj pracovný pomer stále trvá, ale keďže som slobodná mamička a syna vychovávam sama do práce nebudem môcť nastúpiť. Ako mám postupovať? Budem mať nárok na nejaký príspevok? Ďakujem.
    V obci, kde bývaš, je len jediná škôlka?

    lia75 je offline (nepripojený) lia75

    lia75
    Blízko bydliska, aby som stíhala ho doviezť a vyzdvihnúť z práce iba jedna. Čo som sa pýtala má viacero mamičiek tento problém, že im dieťa nezobrali, no riešia to cez babky, sestry a pod... Ja mám iba mamu a tá pracuje na smeny. Asi je tu len jedna možnosť, dať tú výpoveď. Ale aj tak vám ďakujem za váš čas, aspoň viem na čo sa mám pripraviť a ako postupovať.

    Mám nárok na nejaký príspevok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.