Zavrieť

Porady

60% paušálne výdavky

Môže si živnostník remeselník v daňovom priznaní za rok 2010 ešte uplatniť 60% paušálne výdavky?? či už je to len 40% pre všetkých?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzulienkaxxx Pozri príspevok
    Môže si živnostník remeselník v daňovom priznaní za rok 2010 ešte uplatniť 60% paušálne výdavky?? či už je to len 40% pre všetkých?
    Zmena platí od roku 2011 - ak jeho živnosť nájdeš v prílohe zákona o DzP, môže ši uplatniť paušál 60 %.

    maska2 je offline (nepripojený) maska2

    sme viacerí kámoši maska2
    zuzulienkaxxx Pozri príspevok
    Môže si živnostník remeselník v daňovom priznaní za rok 2010 ešte uplatniť 60% paušálne výdavky?? či už je to len 40% pre všetkých?
    Môže si živnostník s ukončenou živnosťou v priebehu roku uplatniť 40 % paušálne výdaje na príjem, ktorý dostal už po ukončení živnosti?
    Ďakujem.

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    maska2 Pozri príspevok
    Môže si živnostník s ukončenou živnosťou v priebehu roku uplatniť 40 % paušálne výdaje na príjem, ktorý dostal už po ukončení živnosti?
    Ďakujem.
    Môže.
    Ak ukončí živnosť, o neuhradené pohľadávky si zvýši základ dane (teda akoby boli uhradené)a neuhradené záväzky mu znížia základ dane.
    Môže si uplatniť paušálne výdavky 40 % (resp. 60%).

    evucha1 je offline (nepripojený) evucha1

    evucha1
    Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Výroba a montáž hliníkových okien a dverí-podľa mňa tu môžem uplatniť iba 40% paušálne výdavky. Známy mi však tvrdí, že on túto živnosť uzatváral ako remeselnú, takže môže uplatniť 60% paušálne výdavky. V prílohe č. 1 ŽZ som však takúto remeselnú živnosť nenašla. Viete mi poradiť, aké paušálne výdavky môžeme použiť? Ďakujem

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    evucha1 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Výroba a montáž hliníkových okien a dverí-podľa mňa tu môžem uplatniť iba 40% paušálne výdavky. Známy mi však tvrdí, že on túto živnosť uzatváral ako remeselnú, takže môže uplatniť 60% paušálne výdavky. V prílohe č. 1 ŽZ som však takúto remeselnú živnosť nenašla. Viete mi poradiť, aké paušálne výdavky môžeme použiť? Ďakujem
    Vychádzajte z toho, čo je uvedené na faktúre.
    Napr. faktrúrujeme vám kovoobrábačské služby ......
    Kovoobrábanie je v remeselných živnostiach, takže môže uplatniť 60 %,
    ale ak by bola čo len jedna faktúra za sprostredkovanie, resp. niečo iné, čo nespadá do remeselných činnstí, tak už môže uplatňovať len 40%.

    60% paušálne výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.