Zavrieť

Porady

starý dom a 3sklo

Dobrý deň.

Obnovujem starý rodinný dom najstariša časť 70 ročná so stenou z nepálenej tehly novšia cca 30 ročná z pálenej, spolu cca 150m2, kde predchádzajúci majiteľ platil za plyn cca 2000eur ročne.

Chcem ho momentálne využívať ako chalupu a neskôr na trvalé bývanie. Má podľa vás význam investovať do okien s 3sklom?

/rozhodujem sa medzi fenestra geneo a incon luxury/ Ide o to, že v čase neprítomnosti chcem udržať čo najvyššiu teplotu temperovania za rozumnú cenu, vetranie bude nútené /nasávanie z povaly a výfuk z kuch. digestoru/. Cez leto plánujem zatepliť strop cca 20cm minerálnej vlny a neskôr možno steny kombinácia polystyren a styrcon.

Vďaka za vaše reakcie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Pokiaľ to plánujete temperovať tak určite sa oplatí investovať do kvalitných okien s trojsklom.Okno je najhorší prvok stavby z hľadiska úniku tepla.Tam sa každé euro vráti dvojnásobne.

    day je offline (nepripojený) day

    day
    alltracboy Pozri príspevok
    a hlavne ked sa tam zapocitaju aj vyhody trojskla tak navratnost je po prvej zime. V zahranici sa robia uz aj dobre dvojskla s termofoliami, ale tu som to nevidel ponukat.
    prepac, nechem rypat, ale co povazujes este za vyhodu 3skla v porovnani s 2sklom, okrem lepsich tepelno-izolacny ch vlastnosti?

    k tepelnym stratam, neda sa povedat, ze najvacsie straty su cez okna, konkretne u Vas, aby sme dokazali urcit Vase "slabe miesta", potrebujeme zistit v akej casti domu mate najvacsie tep. straty, potrebujeme viac udajov.

    u mna tepelne straty:
    23% okna
    3% dvere
    9% steny
    17% strop
    10% podlaha
    38% vetranie

    kanvor je offline (nepripojený) kanvor

    kanvor
    Ja by som si ako prve zistil, kde su v dome najvacsie straty tepla. A ako prve riesil tie. Okna nemusia byt vzdy ta najvacsia tepelna diera.

    hipi je offline (nepripojený) hipi

    hipi
    no nevime neviem, iba 20cm v povale, ale trojskla? Ono tie trojskla sami o sebe maju dost dlhu navratnost....

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    hipi Pozri príspevok
    no nevime neviem, iba 20cm v povale, ale trojskla? Ono tie trojskla sami o sebe maju dost dlhu navratnost....
    Ak si od ceny trojskla odčítate cenu dvojskla tak návratnosť pri celoročne obývanom dome bude niekde okolo 0-3 rokov.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    a hlavne ked sa tam zapocitaju aj vyhody trojskla tak navratnost je po prvej zime. V zahranici sa robia uz aj dobre dvojskla s termofoliami, ale tu som to nevidel ponukat.

    rapid je offline (nepripojený) rapid

    rapid
    220870: dakujem


    kanvor: kedze povodne okna su v horsom stave nez v zlom, tak vymena nieje na skodu, a ten rozdiel nieje tak hrozny aby sa nezaplatil v nizsich platbach za plyn, co bolo bratu cca 2000/rok a to tam je KK viessmann vidodens 200, avsak na liatinovych radiatoroch, to tiez planujem prerobit.


    marleau: moja mama nas naucila spravne vetrat uz za komancov, takze ja s vlhkostou problem nemam

    hipi: 20cm je startovne minimum, kludne by som dal aj 50, ale vacsina veci je hlavne o peniazoch.

    kanvor je offline (nepripojený) kanvor

    kanvor
    tak potom niet co riesit. Vymenit okna. Ak mas na to, radsej 3skla ako 2skla, pytaj si s prerusenym tepelným mostom, s "teplym pasikom". Ale.
    Ak mas problemy s vlhkom (teraz to nemusi byt zjavne) vymenou okien vymenis problem za iny problem.

    rapid je offline (nepripojený) rapid

    rapid
    kanvor: problem s vlhkom sa riesi komplexne, keby na nom byvaly majitel /vlastnik stavebnej firmy/ nerobil zasahy a "neopravoval ho" tak by bol za tie peniaze ako cukrik.

    kanvor je offline (nepripojený) kanvor

    kanvor
    Len ludia maju potom tendenciu po rekonstrukciach obvinovat hlavne okna z toho, ze maju 96% RV a dubáky v skrini.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    samozrejme ze setrenie trojskiel 0,6 oproti dvojsklam 1,1 je minimalne. Ja som dal trojskla preto aby som sa co najviac vyhol pripadnemu kondenzovaniu na ramoch a sklach. Cize pokial by ma malo dvojslo pernamentne srat, a trojsklo nie, tak sa mi rozhodne oplati priplatit

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.