Zavrieť

Porady

Doplatok mzdy za 12/2010 v 2/2011

Dobrý deň,chcem Vás poprosiť o radu ako riešiť túto situáciu.
"Zamestnanec mal za 12/2010 príjem, ktorý presahuje limit na zdr. poistenie.
Potvrdenie o príjme som mu vystavila na začiatku 1/2011, nakoľko od r. 2011 nie je mojím zamestnancom.
Jeho výplata bola pre isté dôvody hradená sčasti pokladňou v 1/2011 a príslušné odvody k vyplatenej sume tiež v 1/2011.
Druhá časť, tá podstatne vyššia, je hradená bankou až v 2/2011 aj s príslušnými odvodmi a daňou.

1. Príjem hradený až v 2/2011 je na potvrdení o príjme za r. 2010, ktorý má bývalý zamestnanec, nakoľko som netušila, že úhrada pôjde až v 2/2011. Treba príjem podeliť na príjem r. 2010 a 2011?
3. V prehľadoch sa tento príjem má zobraziť v tabuľkách v ktorých mesiacoch?
2. Keď podám zúčtovanie zdr. poistenia iba za seba, t.j. za zamestnávateľa, aký je účtovný predpis? A treba ho dať do r. 2011 či 2010?

Veľmi pekne ďakujem za každú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dada111 je offline (nepripojený) dada111

    večná optimistka dada111
    Príjem, tororý je hradený vo februári 2011 je príjmom roku 2011 aj keď už nie je zamestnancom.
    Vo štvrťročných prehľadoch uvádzam v mesiaci v ktorom je to vyplatené .
    RZZP sa robí z príjmu celého roku 2010 aj ked nie je celý vyplatený.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja viem len toľko, že zamestnancovi sa vydáva potvrdenie len z miezd, ktoré boli vyplatené do konca januára.

    jana32 je offline (nepripojený) jana32

    jana32
    prosím o radu, kmám takýto prípad, zamestnanec má v pracovnej zmluve stanovenú hrubú mzdu 550 €, v mesiaci február mal čerpané náhradné voľno - za to mal náhradu mzdy vo výške priemernej mzdy prepočítanú za posledný kvartál, jeho mzda za február mu vyšla vo výške 541 €, čiže menej ako má v pracovnej zmluve, je v takom prípade nutné mu urobiť nejaký doplatok mzdy? Priemerka je vypočítaná správne. Ďakujem

    Doplatok mzdy za 12/2010 v 2/2011

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.