Zavrieť

Porady

Účt.a daň.odp.plán

Ako mám zostaviť účtovný odp.plán na nové os.auto keď kúpna cena bola 350.000,- Sk a výdaje na dopr.inšp. 2000,- Sk - spolu obstarávacia cena 352.000,- Sk - na túto sumu urobím účtovný aj daňový odp.plán, alebo stačí len daňový plán ? a ako zaevidujem do peňažného denníka tých 2.000,- Sk prosím poraďte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    V JÚ by som asi urobila len daňové odpisy, napr. rovnomerné - t.j. každý rok 25%. Výdavok na kolok by som dala ako výdavok neovplyvňujúci ZD do kolonky nákup majetku (alebo niečo podobné - tam, kde išiel aj nákup auta, keďže je to výdavok súvisiaci s obsatraním majetku).

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    arpad
    Ako mám zostaviť účtovný odp.plán na nové os.auto keď kúpna cena bola 350.000,- Sk a výdaje na dopr.inšp. 2000,- Sk - spolu obstarávacia cena 352.000,- Sk - na túto sumu urobím účtovný aj daňový odp.plán, alebo stačí len daňový plán ? a ako zaevidujem do peňažného denníka tých 2.000,- Sk prosím poraďte
    Pretože postupy účtovania aj pre JU hovoria o vypracovaní účtovných odpisov, aby sa dodržala litera zákona, ja ich mám vypracované, mám ich priložené pri daňových opdpisoch. Ale v JU ich nepoužívam. Čo už, keď to prikazujú. Veď to nie je žiadna veľká robota a je pokoj.
    Pekný deň želám...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Manual
    Pretože postupy účtovania aj pre JU hovoria o vypracovaní účtovných odpisov, aby sa dodržala litera zákona, ja ich mám vypracované, mám ich priložené pri daňových opdpisoch. Ale v JU ich nepoužívam. Čo už, keď to prikazujú. Veď to nie je žiadna veľká robota a je pokoj.
    ...
    ak sa aj hovorí o UO, v prípade JÚ treba btaz ýe UO sa rovnajú DO. Inak si to neviem predstaviť. SZCO uplatnuje v JU daňové odpisy a pri tom bude mat účtovné odpisy odlišné? To snáď nie. Kedže však o odpisoch aj účtuje, tak sú to nielen účtovné odpisy ale aj daňové. A plýny su teda tiež rovnaké,

    Účt.a daň.odp.plán

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.