Zavrieť

Porady

zamestnanec,ktory si uplatnoval nezdanitelnu cast u troch zamestnavatelov sucasne

Dobry den,

mam od 8.10.2010 zamestnanca, ktory mi k rocnemu zuctovaniu dane priniesol potvrdenia od dvoch rôznych zamestnavatelov (dohoda+pracovny pomer), u ktorych pracoval subezne od januara do septembra 2010 a u obidvoch si uplatnil nezdanitelnu cast. U jedného z nich dokonca mal dve dohody na to iste obdobie a na kazdu z tych dohod si uplatnoval nezdanitelnu cast.

Prosim Vas, kto mi pomoze, ako mam teraz ja postupovat pri rocnom zuctovani dane? kedze nezdanitelnu cast mohol uplatnovat len pri jednom a uplatnoval vsade na kazdu jednu zmluvu ci dohodu.

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    normálne, ako keby si uplatňoval iba u jedného.. akurát mu zrejme vyjde nedoplatok na dani /podľa výšky príjmov/

    monikago je offline (nepripojený) monikago

    monikago
    v ročnom zúčtovaní si môže uplatniť len 4025,70, takže mu určite vídu nedoplatky

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    monikago Pozri príspevok
    v ročnom zúčtovaní si môže uplatniť len 4025,70, takže mu určite vídu nedoplatky
    to záleží od príjmov.. prečo myslíš, že určite

    monikago je offline (nepripojený) monikago

    monikago
    ewita888 Pozri príspevok
    to záleží od príjmov.. prečo myslíš, že určite

    lebo inak by si takto neprivyrabal, keby sa mu to neoplatilo, ledaze by dostal na tych dohodach len nieco symbolickeho
    ps. mala som aj ja taky pripad a vzdy vyslo, ze bolo treba doplatit

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    monikago Pozri príspevok
    lebo inak by si takto neprivyrabal, keby sa mu to neoplatilo, ledaze by dostal na tych dohodach len nieco symbolickeho
    ps. mala som aj ja taky pripad a vzdy vyslo, ze bolo treba doplatit
    to sú len tvoje domnienky.. môže byť, že z TPP má napr. 2800 € a z dohôd napr. 200 €, tak aké určite...

    83gene je offline (nepripojený) 83gene

    83gene
    Z pracovnej zmluvy mal na mesiac 148,60 eur, a z dohody 52,60 eur na mesiac. ciže neplatil preddavky,má iba jednu zrážkovú dan 6,19. pri rocnom zuctovani som dala iba sumu 4025,7, na ktoru ma narok a vysiel mu predsa preplatok 6,19+narok na zamestnanecku premiu (157,04)=163,23. može to tak byť?

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    uveď : trvalý pracovný pomer = trvanie a príjem z neho
    - celkový príjem zo všetkých dohôd

    83gene je offline (nepripojený) 83gene

    83gene
    pracovný pomer:
    1.zamestnávatel: jan.-sept. hrubý príjem: 1486,28 základ dane:1288,24

    dohoda:
    2. zamestnávatel: feb.-sept. hrubý príjem=základ dane: 526

    3. zamestnávatel: sme my v súčasnosti od 20.10.2010
    hrubý príjem: 735,99
    základ dane: 637,86

    z minulých zamestnaní mu vysiel danový bonus 180,06 a u nás 40,04

    zamestnanec doložil životné poistenie vo výške 222,12

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    83gene Pozri príspevok
    Z pracovnej zmluvy mal na mesiac 148,60 eur, a z dohody 52,60 eur na mesiac. ciže neplatil preddavky,má iba jednu zrážkovú dan 6,19. pri rocnom zuctovani som dala iba sumu 4025,7, na ktoru ma narok a vysiel mu predsa preplatok 6,19+narok na zamestnanecku premiu (157,04)=163,23. može to tak byť?
    áno, máš to dobre

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.