Zavrieť

Porady

pozastevenie živnosti a zamestnanci

Mám známeho, zamestnaného podľa zákonníka práce u živnostníka, ktorý má dlhy a ktorý zrejme v krátkom čase pozastaví živnosť (možno k 31.3., resp. 30.4.). Jeho predmet podnikania (prevádzku) asi prevezme s.r.o., ktorá však nebude jeho právnym nástupcom. Môj známy si nie je istý tým, či zostane u nového prevádzkovateľa (s.r.o.) zamestnaný, najskôr nie. Na čo sa má ako zamestnanec + ďalší dvaja, ktorých čaká zrejme podobný osud, pripraviť. Ďakujem za všetky reakcie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bowl Pozri príspevok
    Mám známeho, zamestnaného podľa zákonníka práce u živnostníka, ktorý má dlhy a ktorý zrejme v krátkom čase pozastaví živnosť (možno k 31.3., resp. 30.4.). Jeho predmet podnikania (prevádzku) asi prevezme s.r.o., ktorá však nebude jeho právnym nástupcom. Môj známy si nie je istý tým, či zostane u nového prevádzkovateľa (s.r.o.) zamestnaný, najskôr nie. Na čo sa má ako zamestnanec + ďalší dvaja, ktorých čaká zrejme podobný osud, pripraviť. Ďakujem za všetky reakcie.
    Zrejme na výpoveď od zamestnávateľa.

    bowl je offline (nepripojený) bowl

    bowl
    Tweety Pozri príspevok
    Zrejme na výpoveď od zamestnávateľa.
    No dobre, ale bez výpovednej lehoty? Lebo výpoveď ešte nedostal. Čo zo zvyškom dovolenky? Robí tam tri roky - odstupné?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bowl Pozri príspevok
    No dobre, ale bez výpovednej lehoty? Lebo výpoveď ešte nedostal. Čo zo zvyškom dovolenky? Robí tam tri roky - odstupné?
    K výpovedi patrí VD, v tomto prípade dvojmesačná, je možné skončiť PP aj dohodou, aj dohodou z organiz. dôvodov. Pri výpovedi zorganiz. dôvodov a skončení PP dohodou z toho istého dôvodu, patrí odstupné v dvojmesačnej výške.

    pozastevenie živnosti a zamestnanci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.