Zavrieť

Porady

RZZP Samoplatiteľ a zamestnanec

Musím podať RZZP ak som 1-11/2010 bol samoplatiteľ ZP bez akéhokoľvek zdaniteľného príjmu a 12/2010 som bol zamestnancom za minimálnu mzdu?
Po vyplnení elektronického dotazníka na stránke Dôvery mi vychádza, že áno, ale logicky mi to nedáva zmysel.

Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ..MARIA je offline (nepripojený) ..MARIA

    ..MARIA
    MarkaK Pozri príspevok
    Musím podať RZZP ak som 1-11/2010 bol samoplatiteľ ZP bez akéhokoľvek zdaniteľného príjmu a 12/2010 som bol zamestnancom za minimálnu mzdu?
    Po vyplnení elektronického dotazníka na stránke Dôvery mi vychádza, že áno, ale logicky mi to nedáva zmysel.

    Ďakujem za odpovede.
    tak to by zaujimalo aj mňa. Tiež mám taký prípad a bolo mi povedané že RZZP je potrebné urobiť

    naadja je offline (nepripojený) naadja

    naadja
    MarkaK Pozri príspevok
    Musím podať RZZP ak som 1-11/2010 bol samoplatiteľ ZP bez akéhokoľvek zdaniteľného príjmu a 12/2010 som bol zamestnancom za minimálnu mzdu?
    Po vyplnení elektronického dotazníka na stránke Dôvery mi vychádza, že áno, ale logicky mi to nedáva zmysel.

    Ďakujem za odpovede.
    Som na tom podobne - pracovala som cast roka na dohodu a platila som si poistne sama, po skonceni som sa zamestnala. Tiez som v Dovere a podla dotaznika mi rovnako vyslo, ze zuctovanie musim spravit, aj ked po tom, co som si prestudovala zakon, som pochybovala.
    Dnes som sa zastavila na pobocke a tam mi pani povedala, ze zucovanie si musim spravit - dala mi tlacivo typ S -rocne zuctovanie poistenca, ktory mal viacerych platitelov za rok 2010 - ma 2 prilohy: list SA, ktory sa vyplni podla udajov od zamestnavatela a list SC, pre samoplatitela.
    Zamestnavatela treba poziadat o potvrdenie o vyske prijmu a úhrne preddavkov na poistne za obdobie, kedy bol u neho zamestnany, pretoze zuctovanie zamestnanecovi zo zakona v takomto pripade nie je povinny spravit.

    Konkretne Dovera vsak ma teraz pomocku - elektronicke vyplnenie rzzp, len treba zadat potrebne udaje /teda min. na zaklade toho potvrdenia zo zamestnania/- samo si to vyberie tlacivo a vyplni. Odosle sa to elektronicky, ale treba to najneskor do 3dni priniest na pobocku aj v tlacenej forme, kvoli podpisu.

    MarkaK je offline (nepripojený) MarkaK

    MarkaK
    Ja som si podala písomne dotaz na ZP Dôveru a odpovedali mi, že nemusím podať RZZP, overila som si to aj telefonicky na informačnej linke Dôvery - nesmel byť však ani jeden mesiac prekročený limit niečo vyše 2000EUR(presnú sumu si nepamätám).

    RZZP Samoplatiteľ a zamestnanec

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.