Zavrieť

Porady

Potrebujem radu, čo s krbom,ktorý nemôžeme vyhriať na viac ako 30 st.?

Kúpili sme krb v roku 2009, všetko sme si dali odborne spojazdniť kúrenárom, ale odvtedy sa nám tam neustále striedajú, lebo stále niečo nefunguje. Neustále nám padá tlak vody a krb nemôže vykúriť na viac ako 30 st. Pritom sú na krb napojené len 4 radiátory a teplo stále nikde. Čo s tým máme robiť?
Usporiadat
svrki svrki

svrki je offline (nepripojený) svrki

tiež kúrim krbom a teplota tak 40-45 na 4 radiatory viac je problem nestiha a tlak by ti mal stúpať pri kurení, nemáš stare radiatory s velkým objemom vody a velky priener trubiek?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

bud slabo kuris, alebo ten krb nema dostatocnu ucinnost. Skor to ale vyzera na slaby vykon krbu. Tlak by mal skor stupat ako pise kolega vyssie.
0 0
veva11 veva11

veva11 je offline (nepripojený) veva11

naopak radiátory sú všetky nové aj rozvody, lebo sa robilo všetko nové/ pôvodne-pred rekonštrukciou boli len kachle bez radiátorov.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Aky mas presne krb?Kolko KW?
0 0
veva11 veva11

veva11 je offline (nepripojený) veva11

14 KW.
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

Tak to zjavne z odbornym uvedenim do prevadzky nic spolocne nemalo. To ani nevyskusali ked to dorobili?
Inac, neviem preco sa taka kopa ludi snazi krbom zohrievat vodu - nato krb nebol nikdy stavany. Na ten ucel je predsa normalna teplovodna pec (kotol)
Par domov uz zazilo co to zanmena ked zlyha chadenie toho krbu (trosku to vybuchuje - obcas) a tiez predstava ze v obyvacke mam vlastne kotolnu....zo vsetkym tym bordelom co k tomu patri.
0 0
peter666666 peter666666

peter666666 je offline (nepripojený) peter666666

zalezi aku mas silnu krbovu vlozku je to v kv potom si zisti kolko kv potrebujes na radiato a mas to .Tiez zakezi ako kuris a cim kuris najvecsi vyko ma smrek obsahuje vela zivice
0 0
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

Hmmmmmmm...a to odkiaľ máš??

http://mojachalupa.sk/content/v%C3%B...os%C5%A5-dreva
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Milas265 Pozri príspevok
....si ma predbehol ...

Osobne na chalupe v kachliach síce kúrim ...už som aj smrek mal možnosť , ale inak bukovô drevo pálim ....

Neporovnateľný rozdiel v spotrebe ...smrek horí , len tak hučí , veľmi rýchlo sa spáli ...buk šmarím zopár polienok a pohodička celú noc potom ...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

peter666666 Pozri príspevok
zalezi aku mas silnu krbovu vlozku je to v kv potom si zisti kolko kv potrebujes na radiato a mas to .Tiez zakezi ako kuris a cim kuris najvecsi vyko ma smrek obsahuje vela zivice


Taka zivica je naozaj idealna pre krbove vlozky !!!
Vela stastia pri cisteni skla, komina,ale aj pri castom malovani....
radsej nepokracujem...
2 0
duzu duzu

duzu je offline (nepripojený) duzu

smrek sa práve preto nehodí do krbu zanáša sklo, každé drevo na kg má takmer rovnaký výkon okolo 4 kw na kg len kg smreku má 2x taký objem ako buk a preto ho treba veľa na objem do vložky sú najlepšie listnáče aspoň 2r sušené
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Výhrevnosť vybraných druhov palivového dreva a objemová hmotnosť:

Výhrevnosť je množstvo tepla, ktoré získame spálením 1 kg dreva. Výhrevnosť dreva sa pohybuje od 12MJ/kg do 15 MJ/kg. Výnimkou sú dreviny bohaté na živicu a ďalšie horľavé látky. Pod výhrevnosťou teda rozumieme množstvo energie, ktoré vznikne oxidáciou jendnotkového množstva horľavých látok pri pôsobení zvýšenej teploty.

viď tabuľku

http://www.chcemdrevo.sk/vyhrevnost-palivoveho-dreva/
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
duzu Pozri príspevok
smrek sa práve preto nehodí do krbu zanáša sklo, každé drevo na kg má takmer rovnaký výkon okolo 4 kw na kg len kg smreku má 2x taký objem ako buk a preto ho treba veľa na objem do vložky sú najlepšie listnáče aspoň 2r sušené
od začiatku tohtoročnej zimy kúrim smrekovým drevom.Ešte som sklo nečistil.A je v pohode.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

Ja kurim do vodnika KV, kadejakym bordelom zo stavby a sklo ciste a to som tam na "test" hadzal aj mokre drevo
0 0
laceti laceti

laceti je offline (nepripojený) laceti

zalezi od tepelneho vykonu krbu a taktiez a vykonu vymenika,ja mam krb o vykone 12kw a musim 8h kurit v kuse nez dostanem teplotu 22C z 15C,vyuzivam teplovzdusne kurenie a obyvacku mam 7X7m,a taktiez ci je dom zatepleni aj vonkajsia teplota,ked je -10C treba kurit daleko viac ak pri 0C,vymeniky tepla nemaju az taku vyhrevnost a podla mojho nazoru su to zbytocne vyhodene peniaze nakolko vykurovacia voda sa ohreje na 40max45C co je na kurenie v zime malo, ja davam 60az70C do radiatorov,avsak existuju krby uz priamo namontovanym vymenikom v spalovacom priestore krbu,tie dokazu vykurit viac,nevyhodou je ,ze vzdy musite mat zapnuty spotrebic radiator,bojler na TUV teda sa musi vymenik neustale chladit,inak dojde explozii vymenika ,co je velmi nepekna udalost co sa tyka skod.
0 0
duzu duzu

duzu je offline (nepripojený) duzu

a účinnosť vložky zas koľko z toho tepla ostane v dome a koľko do komína, na komínový ťah stačí 10%,teda aby vôbec mohlo horeť ,len neviem či taká vložka existuje aj ked propagovali norske ,kanadské a fínske
0 0
duzu duzu

duzu je offline (nepripojený) duzu

no asi máš dobre vysknuté a má málo živice,lebo ináč i strieľa,tak do otvoreného sa nehodí vôbec a musíš často prikladať horí rýchlo tak je dobré na rozkúrenie
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

laceti Pozri príspevok
zalezi od tepelneho vykonu krbu a taktiez a vykonu vymenika,ja mam krb o vykone 12kw a musim 8h kurit v kuse nez dostanem teplotu 22C z 15C,vyuzivam teplovzdusne kurenie a obyvacku mam 7X7m,a taktiez ci je dom zatepleni aj vonkajsia teplota,ked je -10C treba kurit daleko viac ak pri 0C,vymeniky tepla nemaju az taku vyhrevnost a podla mojho nazoru su to zbytocne vyhodene peniaze nakolko vykurovacia voda sa ohreje na 40max45C co je na kurenie v zime malo, ja davam 60az70C do radiatorov,avsak existuju krby uz priamo namontovanym vymenikom v spalovacom priestore krbu,tie dokazu vykurit viac,nevyhodou je ,ze vzdy musite mat zapnuty spotrebic radiator,bojler na TUV teda sa musi vymenik neustale chladit,inak dojde explozii vymenika ,co je velmi nepekna udalost co sa tyka skod.
neviem co mas za vlozku, ale v mojom romotope tlacim do vody cca 12kw a nahrievam stym 1000l AN na 90st.
To ze pri -10 treba kurit viac ako pri 0st. je logicke a vsetko zavisi od TS objektu, kolko vykonu potrebuejes , mne staci pri -12 ,3,5kw zo zimnou zahradou 4,5kw.
PS:sice mam vodnika, ale mne na vykurenie domu uplne postacuje vykon co ide do vzduchu. Ked dohori v KV tak mam zvysnu energiu v nadrzi
0 0
laceti laceti

laceti je offline (nepripojený) laceti

mendo933 Pozri príspevok
neviem co mas za vlozku, ale v mojom romotope tlacim do vody cca 12kw a nahrievam stym 1000l AN na 90st.
To ze pri -10 treba kurit viac ako pri 0st. je logicke a vsetko zavisi od TS objektu, kolko vykonu potrebuejes , mne staci pri -12 ,3,5kw zo zimnou zahradou 4,5kw.
PS:sice mam vodnika, ale mne na vykurenie domu uplne postacuje vykon co ide do vzduchu. Ked dohori v KV tak mam zvysnu energiu v nadrzi
ja mam vlozku zn.BEF 600
0 0
laceti laceti

laceti je offline (nepripojený) laceti

ano vodnik je krb ,ktory ma ako som spominal vymenik v spalovacom priestore krbu,ten kuri vyborne,teda nie nejaky liatinovy rebrovany vymenik ktory je zo zadnej strany krbu chyteny 4 srobmi,tento vymenik nevykuri
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať