Zavrieť

Porady

Kontrola z DU

Dobry den. nahlasila sa mi kontrola z danoveho uradu ako zivnostnikovi za rok 2010. Ale ide o to, ze ja som si zivnost pozastavila na pol roka a nevedela som o tom, ze sa mi automaticky obnovila po 6 mesiacoch. Cize vlastne od 1.-7. mesiaca 2010 som bola zamestnanec, od jula 2010 sa mi zivnost automaticky obnovila a trva doteraz a este aj od augusta 2010 som dohodar.
Co je lepsie? priznat, ze som to nevedela, ze sa mi automaticky obnovila? Alebo ist tam s tym, ze som nemala ziadny prijem zo zivnosti v r. 2010 a z toho dovodu nemam ani penazny dennik?

Napisali, ze si mam priniest aj penazny dennik - ale aky, ked som ani o tom nevedela?
Co myslite, co je lepsie? V podstate som si len zdravotnu uhradzala od jula do konca roka v nespravnej sume - uhradzala som si ako dohodar cca 28eur a mala som si 47eur.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    petameta Pozri príspevok
    Dobry den. nahlasila sa mi kontrola z danoveho uradu ako zivnostnikovi za rok 2010. Ale ide o to, ze ja som si zivnost pozastavila na pol roka a nevedela som o tom, ze sa mi automaticky obnovila po 6 mesiacoch. Cize vlastne od 1.-7. mesiaca 2010 som bola zamestnanec, od jula 2010 sa mi zivnost automaticky obnovila a trva doteraz a este aj od augusta 2010 som dohodar.
    Co je lepsie? priznat, ze som to nevedela, ze sa mi automaticky obnovila? Alebo ist tam s tym, ze som nemala ziadny prijem zo zivnosti v r. 2010 a z toho dovodu nemam ani penazny dennik?

    Napisali, ze si mam priniest aj penazny dennik - ale aky, ked som ani o tom nevedela?
    Co myslite, co je lepsie? V podstate som si len zdravotnu uhradzala od jula do konca roka v nespravnej sume - uhradzala som si ako dohodar cca 28eur a mala som si 47eur.
    Tak to je divné že za rok 2010 daňová kontrola , ale môže to byť v súvislosti s niečim iným , možno nejaká krížová kontrola resp.zisťovanie ......
    Ja som toho názoru , že to nebude z dôvodu pozastavenia živnosti , ale môže byť ak na živnosť pracujete ako tzv"zamestnanec".

    ada159 je offline (nepripojený) ada159

    ada159
    Neviem v čom vidíš problém. Ku dňu obnovenia živnosti založíš peňažný denník, ktorý bude v podstate obsahovať len platby poistného, v nesprávnej výške, pretože si nemala žiaden príjem zo živnosti ani iný výdaj. A pokiaľ splnaš podmienku len daňovej evidencie, stačí len tá. Do 31.03.2011 podáš daňové priznanie za rok 2010

    petameta je offline (nepripojený) petameta

    petameta
    alebo moze to byt este z toho dovodu, ze manzel zamestnanec si na mna uplatnoval odpocitatelnu polozku a oni si chcu preverit, ci som uviedla moje prijmy v spravnej vyske?

    petameta je offline (nepripojený) petameta

    petameta
    lebo tiez mi to nejde do hlavy, ze by kontrolovali rok, za ktory este nemam podane DP. ale dakujem za odpovede

    ada159 je offline (nepripojený) ada159

    ada159
    nie, to nemyslím. Pretože ešte si nepodala danové priznanie, v ktorom by bol tvoj príjem zo živnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.