Zavrieť

Porady

Zamestnavatel odo mna vyzaduje pracu a aktivnu komunikaciu pocas mojej PN

Dobry den,
zaujimalo by ma, ci pocas mojej doteraz mesacnej pracovnej neschopnosti ma zamestnavatel pravo odo mna ziadat vykon pracovnej cinnosti z domu. Ide len o par mailov/telefonatov par krat do tyzdna.
Ma pravo mi vycitat, ze s nim nekomunikujem/neodpovedam mu okamzite po tom co ma kontaktuje? Mam k dispozicii firemny mobil.
Vopred dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Tak keďže si PN, tak v princípe nemôže zamestnávateľ od Teba požadovať nič.
    Na druhej strane však, keď Ťa obťažuje služobný mobil, treba ho nechať v práci, nech Ťa kolegovia zastúpia počas neprítomnosti a riešia pracovné povinnosti za Teba.

    Ty sama si odpovedz, či si zastupiteľná a či neexistujú veci, ktoré môžeš riešiť len sama.

    Hlasovalo 11 pouzivatelov

    Užitočné (11)
    Petra Nová, Melnick, adi11, luja5, truch, rodina1, drobeceva, Paula, terezamaria, arizona, marjankaj
    11

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Gaia1 Pozri príspevok
    Dobry den,
    zaujimalo by ma, ci pocas mojej doteraz mesacnej pracovnej neschopnosti ma zamestnavatel pravo odo mna ziadat vykon pracovnej cinnosti z domu. Ide len o par mailov/telefonatov par krat do tyzdna.
    Ma pravo mi vycitat, ze s nim nekomunikujem/neodpovedam mu okamzite po tom co ma kontaktuje? Mam k dispozicii firemny mobil.
    Vopred dakujem za radu.
    Myslím, že pár e-mailov alebo telefonátov Ťa nemôže vytočiť, ani narušiť Tvoj liečebný režim, navyše keď máš služobný telefón. Tu ide len a len o dobré vzťahy zamestnávateľ - zamestnanec. A Ty si daj sebe odpoveď, či ich máte.

    Hlasovalo 10 pouzivatelov

    Užitočné (10)
    adi11, Mária27, Melnick, VERONIKA6, janaGT, luja5, truch, Lubaba, rodina1, danushka
    10

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Tiež som PN, snažím sa, aby firma nemala problémy a termínované úlohy a veci, ktoré mám na starosti robím z domu, dá sa, len treba chcieť Ide nielen o vzťahy, ale trochu aj o osobný vzťah k práci, ktorú vykonávam. A to nemám ani firemný mobil

    Hlasovalo 10 pouzivatelov

    Užitočné (10)
    Melnick, Lubaba, Zdenka175, Danielle369, Mária27, rodina1, terezamaria, janaGT, luja5, danushka
    10

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Mne sa stávalo, že okrem telefonátov a e-mailov chodili dokonca počas mojej PN za mnou s prácou aj do nemocnice, alebo domov. Ja som bola rada, lebo som to pociťovala, že je to aj v mojom záujme. Oni o všetkom nevedeli, kde, čo a ako mám uložené, s kým som, ako a prečo v kontakte, čo sa dá riešiť telefonicky, čo treba písomne, kde čo vyžiadať alebo predložiť, ako spracovať ... Vždy mi bolo lepšie, keď som mala prehľad, ako keby za mňa to najnutnejšie robil niekto iný a ja by som po návrate do práce možno musela aj dávať "do poriadku" veci, ktoré nechtiac neurobili kolegovia ako bolo treba, lebo oni mali svoju prácu a v tej mojej sa prirodzene nevedeli orientovať tak rýchlo a do podrobností, ako ja .... Dokonca som dostala domov aj pracovný notebook a robila som aspoň niečo, čo sa ako-tak dalo.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    danushka, Melnick, Mária27, truch, rodina1, terezamaria
    6

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Keď bola založená táto téma, nebola tu ani jedna odpoveď, aj som začala písať aj prestala - lebo reku načo sa vystavím kritike s názorom, ktorý som tu už niekoľkokrát i prezentovala, že väčšinou hľadáme práva zamestnanca a povinnosti zamestnávateľa. Prípadov opačných je minimum...

    Súhlasím so všetkými predchádzajúcimi príspevkami - áno si na PN a "nemusel by".- principiálne nemá právo - ale aké teraz právo myslíme - zákonné, morálne?
    Pracovné úlohy sa plniť musia a zamestnávateľ si musí poradiť aj bez Teba /mimochodom je povinný prvých desať dní Tvojej PN platiť zo svojich prostriedkov a nie každý zamestnávateľ je bohatý výrobný gigant a pod./

    Samozrejme nie je zanedbateľný ani Tvoj zdravotný stav, t.j., či napriek PN TI dovolí tých pár hovorov a mailov do týždňa firemným mobilom. Ak Ti dovolí a nie je až natoľko vážny, že nie, určite je to ako tu bolo spomínané o vzájomných vzťahoch a vzťahu k práci - a ja by som sa mu snažila vyhovieť. Nebudem skrývať ani takú odpoveď, jednoducho je to tak - prácu mám a prácu mať nemusím - vždy je to v živote o kompromisoch na oboch stranách.
    Ak by ten zdravotný stav bol natoľko komplikovaný, že by mi to neprospievalo otvorene by som mu to povedala....

    Zamestnavatel odo mna vyzaduje pracu a aktivnu komunikaciu pocas mojej PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.