Zavrieť

Porady

práca v ČR, životné poistenie v SR

Bývam na Slovensku, zamestnaná som v ČR. Na Slovensku si platím životnú poistku. Môžem si túto poistku uplatniť ako zľavu pri daňovom priznaní v ČR? Doteraz som si ju neuplatňovala, ale počula som, že
sa to dá, ak je poistka uzatvorená aj s poisťovňou na území členského štátu EÚ. Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Za akých podmienok si môžeš uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane na životné poistenie nájdeš v Zák. 586/1992 Sb. § 15 ods. 6
    Tu nájdeš formulár daňového priznania. Zadarmo je len pri priznaní určitej výšky príjmu.
    Naposledy upravil Marína : 27.02.11 at 07:26

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    _zuzana_ Pozri príspevok
    Bývam na Slovensku, zamestnaná som v ČR. Na Slovensku si platím životnú poistku. Môžem si túto poistku uplatniť ako zľavu pri daňovom priznaní v ČR? Doteraz som si ju neuplatňovala, ale počula som, že
    sa to dá, ak je poistka uzatvorená aj s poisťovňou na území členského štátu EÚ. Ďakujem za odpoveď.
    Záleží od toho, či český zákon o dani z príjmov umožňuje odpočet zo základu dane za poistné za životné poistenie a za akých podmienok. Musíš si to pozrieť v českom zákone.

    _zuzana_ je offline (nepripojený) _zuzana_

    _zuzana_
    Pozerala som si ten § 15 ods. 6, spĺňam podmienky. Podľa mňa si poistku môžem uplatniť. Chcela som to len odobriť. A ešte neviem aké potvrdenie k tomu doložím. Stačí to čo mám a len sumu prerátam na CZK, alebo potrebujem také, kde bude uvedené, že spĺňam podmienky podľa českého zákona. Vďaka

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    _zuzana_ Pozri príspevok
    Pozerala som si ten § 15 ods. 6, spĺňam podmienky. Podľa mňa si poistku môžem uplatniť. Chcela som to len odobriť. A ešte neviem aké potvrdenie k tomu doložím. Stačí to čo mám a len sumu prerátam na CZK, alebo potrebujem také, kde bude uvedené, že spĺňam podmienky podľa českého zákona. Vďaka
    Zuzka, ja neviem, aké potvrdenie máš, prepočet kurzu si vyhľadaj, prosím, v zákone, link už naň máš.

    práca v ČR, životné poistenie v SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.