Zavrieť

Porady

Ukončenie roka

Chcel by som sa spýtať, ak 8.1.2006 zaplatím odvody do fondov, ktoré sú vlastne za december 2005, v peňažnom denníku - účtovníctve to vediem ešte ako náklady za rok 2005, alebo už v novom roku 2006?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Lubomir1
    Chcel by som sa spýtať, ak 8.1.2006 zaplatím odvody do fondov, ktoré sú vlastne za december 2005, v peňažnom denníku - účtovníctve to vediem ešte ako náklady za rok 2005, alebo už v novom roku 2006?
    Platby do fondov uskutočnené v 1/06 budú výdavkami OZD roku 2006

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Lubomir1
    Chcel by som sa spýtať, ak 8.1.2006 zaplatím odvody do fondov, ktoré sú vlastne za december 2005, v peňažnom denníku - účtovníctve to vediem ešte ako náklady za rok 2005, alebo už v novom roku 2006?
    Zároveň by si ich mal uviesť medzi ostatnými záväzkami vo výkaze o majetku a záväzkoch pri ročnej uzávierke 2005.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zaplatím odvody radšej 30.12.2005, aby sa mi rátali do výdavkov 2005, a nemám žiadne záväzky z tohto dôvodu. Vidíte v tom niekto problém?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Lida
    zaplatím odvody radšej 30.12.2005, aby sa mi rátali do výdavkov 2005, a nemám žiadne záväzky z tohto dôvodu. Vidíte v tom niekto problém?
    Nevidím . Je to záležitosť kalkulácie, do ktorého roka sa mi výdavky lepšie "hodia" , teda nielen odvody do fondov. (Teraz však nemám na mysli nekonečné kumulovanie restov a prípadných postihov za ne).

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Lida
    zaplatím odvody radšej 30.12.2005, aby sa mi rátali do výdavkov 2005, a nemám žiadne záväzky z tohto dôvodu. Vidíte v tom niekto problém?
    Ja to robím každý rok.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    liba2
    Ja to robím každý rok.
    Ono je to v podstate jedno. Tak či tak sa objaví 12 platieb v príslušnom roku. Vec výberu. Ten, čo platí fondy trvalým príkazom ich určite nebude dátumovo posúvať.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nemám trvalý príkaz.. takže to mením. Ved mi tento rok dva razy zmenili platby platby. Zadám si opakovanie a zadám dopredu aj na tri mesiace. a v decembri mám dve platby a potom až vo februári.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.