Zavrieť

Porady

Odpis počítača s dvoma LCD monitormi

Pred dvoma mesacmi som si kúpil počítač s LCD monitorom. Bolo to tesne pod 30 tis. a dal som ho hneď do výdavku - odpis ako režijný náklad. Chcem si však k tomu počítaču dokúpiť aj druhý LCD monitor. To kvôli programovaniu budem mať na jeden počítač napojené dva LCD monitory, ktoré budú na stole vedľa seba. Môžem si kúpiť ten druhý monitor ešte teraz a dať ho do spotreby, alebo je lepšie počkať s jeho nákupom na budúci rok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    porfin je offline (nepripojený) porfin

    porfin
    Nevidím v tom problém aby si dal LCD /druhý/ do spotreby. Obhájiš to, lebo preda Ti nik nedokáže ku ktorémum počítaču si si ho kúpil.

    Lubomir1 je offline (nepripojený) Lubomir1

    Lubomir1
    Lida
    máš viac počítačov?
    Potom by som mal len jeden počítač s dvoma pripojenými LCD monitormy. Že by som si zohnal nejakú starú šumku a k nej ten druhý LCD?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    všetko je to o schopnosti obhájiť postup pri vyčíslovaní základu dane. Ale ak je jeden PC a potrebuješ k nemu 2 monitory a všetko je to kúpené v jednom roku, posudzovala by som to ako jednu zostavu. Ale ešte som sa s tým v praxi nestretla - oba monitory fungujú súčasne?
    V JÚ kedže druhy monitor bol kúpený a zaplatený, by som osobne skôr prezentovala ako zásobu - náhradný diel. Výdavok to je, ved platba bola.
    Aj tá stará šunka je riešenie, no ale touto cestou by som nešla - načo jeden človek potrebuje 2 PC?

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Lubomir1
    Potom by som mal len jeden počítač s dvoma pripojenými LCD monitormy. Že by som si zohnal nejakú starú šumku a k nej ten druhý LCD?
    Ja by som bol za "tú starú šunku" - trebárs zakúpenú od občana (nepodnikateľa) na základe K-P zmluvy o kúpe.

    Lubomir1 je offline (nepripojený) Lubomir1

    Lubomir1
    Lida
    Ale ešte som sa s tým v praxi nestretla - oba monitory fungujú súčasne?
    Pre zaujímavosť uvádzam odkaz http://pocitace.sme.sk/clanok.asp?cl=2449318.

    Tú kúpu druhého LCD monitora asi nechám až na január. Potom by som ho mohol hneď odpísať?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Lubomir1
    Pre zaujímavosť uvádzam
    a) odkaz http://pocitace.sme.sk/clanok.asp?cl=2449318.

    b) Tú kúpu druhého LCD monitora asi nechám až na január. Potom by som ho mohol hneď odpísať?
    a) toto ma zaujalo. Mám NB ale aj LCD monitor, a dve obrazovky by sa mi zišli -aby som mohla pracovať a pritom sledovať Poradu, ASPI ap. Dakujem

    b) v januári kúpiš LCD monitor a dáš ho do výdavkov - nejde o odpis, dalo by sa označiť za technické zhodnotenie PC, ale do 30000 Sk je to jednorazový výdavok. Zákon o daniach z príjmov-v časti dpisy, DHM
    §§ neviem naspamat, musela by som otvoriť literatúru, ale isto je to tak. ako píšem.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Lubomir1
    Tú kúpu druhého LCD monitora asi nechám až na január. Potom by som ho mohol hneď odpísať?
    Ak Ti je to daňovo výhodnejšie, kúp ho pokojne tento rok. Dáš ho do nákupu materiálu a k 31.12. ho necháš v zásobách - len ho nezabudni vykázať v príslušnom riadku vo výkaze o majetku a záväzkoch k 31.12.
    A do užívania (spotreby) ho zaradíš až na rok.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    andrej_rv
    Ak Ti je to daňovo výhodnejšie, kúp ho pokojne tento rok. Dáš ho do nákupu materiálu a k 31.12. ho necháš v zásobách - len ho nezabudni vykázať v príslušnom riadku vo výkaze o majetku a záväzkoch k 31.12.
    A do užívania (spotreby) ho zaradíš až na rok.

    presne ako v mojom príspevku č. 5

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Lida
    Ale ešte som sa s tým v praxi nestretla - oba monitory fungujú súčasne?
    Len pre ilustráciu, tradingové pracovisko (obchodovanie s akciami a finančnými derivátmi) 1 človeka s 1 PC ( samozrejme s 2 grafickými kartami každá s 2 vstupmi ) má bežne až 4 pripojené monitory. A s čo najväčšou uhlopriečkou.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ajobs
    Len pre ilustráciu, tradingové pracovisko (obchodovanie s akciami a finančnými derivátmi) 1 človeka s 1 PC ( samozrejme s 2 grafickými kartami každá s 2 vstupmi ) má bežne až 4 pripojené monitory. A s čo najväčšou uhlopriečkou.
    no... a ja som o takom niečom nemala ani tucha
    ale šla som na ten link ... a tam som sa o tom dočítala... a skúsim aplikovať aj doma. Mám XP, USB a také srandy aj grafickú kartu, počkám na syna a nech mi to sprevádzkuje. Využiť také prepojenie na 2 monitory určite dokážem využiť aj pri svojej práci.
    ale sme s týmto už teda tejto témy .

    Lubomir1 je offline (nepripojený) Lubomir1

    Lubomir1
    andrej_rv
    Dáš ho do nákupu materiálu a k 31.12. ho necháš v zásobách
    Keď tak z dlhej chvíle rozmýšľam, tak nákup DVD prehrávača k TV by asi neprešiel ako daňový výdavok?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Lubomir1
    Keď tak z dlhej chvíle rozmýšľam, tak nákup DVD prehrávača k TV by asi neprešiel ako daňový výdavok?
    Tuším ti tá dlhá chvíľa začína ubližovať .Moja poznámka je ale dobre som sa zasmiala Leda, že by si ho naozaj potreboval ako prostriedok k dosahovaniu príjmov.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Lubomir1
    Keď tak z dlhej chvíle rozmýšľam, tak nákup DVD prehrávača k TV by asi neprešiel ako daňový výdavok?
    V tomto roku ? Prešiel, samozrejme. Len by si ho musel nakúpiť ako tovar, vykázať k 31.12. na zásobách a budúci rok potom predať .

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    andrej_rv
    V tomto roku ? Prešiel, samozrejme. Len by si ho musel nakúpiť ako tovar, vykázať k 31.12. na zásobách a budúci rok potom predať .
    Alebo tak
    Naposledy upravil Paula : 17.12.05 at 18:17

    Lubomir1 je offline (nepripojený) Lubomir1

    Lubomir1
    Paula
    Tuším ti tá dlhá chvíľa začína ubližovať .
    Tá otázka bola položená len z recesie. To vieš, človeka napadnú rôzne veci, keď sa pozrie na sumu, ktorú treba poslať na daňový úrad.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Lubomir1
    Keď tak z dlhej chvíle rozmýšľam, tak nákup DVD prehrávača k TV by asi neprešiel ako daňový výdavok?
    Ak robíš pre dabing, alebo prekladáš, alebo si z umeleckej brandže......atd. proste, kde ho obhájiš, tak Ti prejde aj DVD prehrávač s TV.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.