Zavrieť

Porady

Môžem predať darovaný pozemok aj bez súhlasu toho kto mi ho daroval?

Dobry den,
potrebujem radu ohladom jednej veci: stara mama mi darovala pozemok, ktory by som rada predala, ale neviem ci tak mozem urobit aj bez jej suhlasu, alebo je potrebny pri predaji? Moze v tom byt nejaky problem?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Medea8 Pozri príspevok
    Dobry den,
    potrebujem radu ohladom jednej veci: stara mama mi darovala pozemok, ktory by som rada predala, ale neviem ci tak mozem urobit aj bez jej suhlasu, alebo je potrebny pri predaji? Moze v tom byt nejaky problem?
    Súhlas darcu nepotrebuješ.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Problém bude asi ten že starú mamu tým naseriete.Starý ľudia doslova lipnú na pôde.

    Medea8 je offline (nepripojený) Medea8

    Medea8
    ved toto... len bez toho sa nepohneme s vlastnym byvanim... snad to nebude potrebne a bude suhlasit...

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Súhlas bývalého vlastníka pôdy nepotrebujete. Ste vlastníkmi a môžete teda darovaný pozemok predať, ba nemusíte ju ani informovať o tom, že chcete predávať.
    To, či sa babka nahnevá, nemá vplyv na predaj pozemku.

    MAVEL je offline (nepripojený) MAVEL

    MAVEL
    Darovacie zmluvy mozu obsahovat i podmienky darovania. Ak su tam podmienky, tak by sa mali dodrzat. Casto byvaju ohladom doopatrovania a pod.
    Kazdopadne ak tam podmienky nie su, nemusite mat suhlas darcu.
    Najlepsie by ste vsak urobila ak by Ste starej mame vysvetlila preco ho potrebujete predat, ze budete mat viac uzitku z predaja ako z vlastnicta. Ked Vam ho darovala, chcela Vam pomoct.

    Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

    Milas265
    Každopádne treba dať pozor,aby babku z toho "nekleplo"....ja osobne by som počkal,pozemky majú stálu hodnotu...a nebudete mať peklo v rodine...

    Môžem predať darovaný pozemok aj bez súhlasu toho kto mi ho daroval?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.