Zavrieť

Porady

Remeselna zivnost § 22

Dobry den , viete mi niekto poradit ohladom preukazovania odbornej sposobilosti. V § 22 odsek 1 pismeno b) sa pise ze doklad o odbornej sposobilosti sa moze nahradit ---
b) vysvedčením o maturitnej skúške na strednej odbornej škole alebo na strednom odbornom učilišti alebo na gymnáziu s predmetmi odbornej výchovy alebo na nadstavbovom alebo pomaturitnom štúdiu v rovnakom odbore a dokladom o vykonaní následnej najmenej jednoročnej praxe v odbore alebo dvojročnej praxe v príbuznom odbore---
Podla mna tam o vzdelani v pribuznom odbore nieje ani rec, takze ked mam strednu skolu s maturitou ako mechanik elektronik (co nieje pribuzny odbor)a 1rocnu prax v autoservise mam sancu dostat zivnost ako Automechanik/autoopravar?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    rp135 Pozri príspevok
    Dobry den , viete mi niekto poradit ohladom preukazovania odbornej sposobilosti. V § 22 odsek 1 pismeno b) sa pise ze doklad o odbornej sposobilosti sa moze nahradit ---
    b) vysvedčením o maturitnej skúške na strednej odbornej škole alebo na strednom odbornom učilišti alebo na gymnáziu s predmetmi odbornej výchovy alebo na nadstavbovom alebo pomaturitnom štúdiu v rovnakom odbore a dokladom o vykonaní následnej najmenej jednoročnej praxe v odbore alebo dvojročnej praxe v príbuznom odbore---
    Podla mna tam o vzdelani v pribuznom odbore nieje ani rec, takze ked mam strednu skolu s maturitou ako mechanik elektronik (co nieje pribuzny odbor)a 1rocnu prax v autoservise mam sancu dostat zivnost ako Automechanik/autoopravar?
    Pokiaľ nesplníš podmienky vzdelania Ty, môžeš mať zodpovednú osobu. Len tá by mala byť v zamestnaneckom pomere, aj keď na kratšom by mohlo byť. Najlepšie Ti poradia na príslušnom živnostenskom úrade.

    rp135 je offline (nepripojený) rp135

    rp135
    Na zivnostenskom som bol a tam sa tymto bodom ani nezaoberali, neviem ale podla pismena b) by som mal splnat podmienky. Este skusim volat na ZU A pytat sa presne na toto. S tym zodpovednym zastupcom to mam ako zalozny plan.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    rp135 Pozri príspevok
    Na zivnostenskom som bol a tam sa tymto bodom ani nezaoberali, neviem ale podla pismena b) by som mal splnat podmienky. Este skusim volat na ZU A pytat sa presne na toto. S tym zodpovednym zastupcom to mam ako zalozny plan.
    Musíš trvať na dôkladnom rozobratí a vyhodnotení celej Tvojej záležitosti... nie sa nechať odbiť. A hlavne im dať presné informácie.... aby to bolo jednoznačne vyhodnotené. Podľa toho možno nebude treba ani záložný plán.

    rp135 je offline (nepripojený) rp135

    rp135
    Volal som tam , ale stale mi tvrdia ze aj ta maturita musi byt v pribuznom odbore a nech sa nato pozeram akokolvek tak v bode b) nic o pribuznom odbore neni iba prax musi byt v odbore alebo pribuznom odbore. Skusim este volat na iny ZU v inom kraji mozno mi tam povedia nieco insie

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    rp135 Pozri príspevok
    Volal som tam , ale stale mi tvrdia ze aj ta maturita musi byt v pribuznom odbore a nech sa nato pozeram akokolvek tak v bode b) nic o pribuznom odbore neni iba prax musi byt v odbore alebo pribuznom odbore. Skusim este volat na iny ZU v inom kraji mozno mi tam povedia nieco insie
    Prípady, že uznávajú príbuzenský odbor, je len výhoda pre človeka, no v pomenovaní Tvojho odboru sa ja bohužiaľ moc nevyznám... za to Ti neviem dať kvalifikovanejšiu odpoveď.

    rp135 je offline (nepripojený) rp135

    rp135
    No moj odbor neni pribuzny urcite ale v tomto pripade neni potrebny pribuzny odbor podla mna, teda aspon je to tak pod pismenom b) napisane, ale mozno ten text chapem spatne, neviem

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Dobrý deň,

    ja si myslím, že § 21 ustanovuje základné podmienky (vyúčný list v príslušnom, ktorý je dokladom, že dané remeslo skutočne ovládate). § 22 ustanovuje dodatočné podmienky pre tých uchádzačov, ktorí túto základnú podmienku nespĺňajú, ale majú
    - buď vyššie vzdelanie v rovnakom odbore + prax (jej dĺžka závisí od toho, či ide o prax v rovnakom alebo príbuznom odbore)
    - vzdelanie v inom odbore + kvalifikačnú skúšku + prax
    - veľmi dlhú prax

    Ak ste nezískali vzdelanie v rovnakom a ani príbuznom odbore, môžete splniť podmienky podľa písmena c) - hocijaká stredná škola + kvalifikačná skúška + prax.

    Remeselna zivnost § 22

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.