Zavrieť

Porady

Absencia celý mesiac a odvody od 2011

Zamestnanec mal celý mesiac v r. 2011 neospravedlnenú absenciu, teda má nulový príjem. Ako je to s odvodmi ZP a SP od r. 2011, keď už nie je minimálny VZ? (Do konca r.2010 sa platilo z min. sumy,) ako takéhoto zmestnanca uviesť do výkazov pre ZP a SP? resp. vysporiadať poistné???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Ak zamestnanec nemá príjem zo závislej činnosti napríklad z dôvodu, že má celý mesiac neplatené voľno alebo absenciu, v tom mesiaci nie je pre zdravotné poistenie považovaný za zamestnanca.
    Takže ak napríklad celý február má absenciu, tak ho zo ZP odhlásiš od 1.2. do 28.2.(a on sa musí prihlásiť do ZP ako samoplatiteľ.)
    SP – na RLFO dáš prerušenie tomuto zamestnancovi.
    Takže odvody do ZP a SP nulové.
    Na prílohe výkazu do SP bude uvedený tento zamestnanec.

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (9)
    rodina1, Tweety, promont maja, Nutricia, nela07, Lenka1979, Ingrid G., Paula, veronikasad
    9

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    ajuska Pozri príspevok
    Mozem aj ja jednu otazku k danej teme? Zamestnanec, ktory ma absenciu, ja mu nahlasujem a davam prerusenie v socialnej poistovni. A co so zdravotnou? Tam sa tiez absencia nahlasuje a prerusuje poistenie, ci nie? Dakujem za radu
    nie, absencia sa do ZP nehlási

    Erislava je offline (nepripojený) Erislava

    Erislava
    Nie nemýliš sa , platí to podľa § 11 ods.3 Zákona o ZP.

    ajuska je offline (nepripojený) ajuska

    ajuska
    Mozem aj ja jednu otazku k danej teme? Zamestnanec, ktory ma absenciu, ja mu nahlasujem a davam prerusenie v socialnej poistovni. A co so zdravotnou? Tam sa tiez absencia nahlasuje a prerusuje poistenie, ci nie? Dakujem za radu

    cepeva je offline (nepripojený) cepeva

    cepeva
    Dobry den, vsetko mi je zrozumitelne,ale chcela by som sa ujistit ako to mam spravit v praxi. Mam zamestnanca,ktory ma od 1.4.2011 absenciu.
    Ja ho mam odhlasit zo zdravovnej poistovne ako zamestnanca na oznameni tak,ze kod dam "2", platnost zmeny "K" a datum 31.3.2011, ak od 1.4.2011 je na absencii?
    Budeme s nim koncit pracovny pomer dajme tomu 15.5.2011, potom budem este nieco posielat na zdravotnu poistovnu,ked ho mam uz odhlaseneho?
    Prosim pomozte mi s tymto..

    Eva

    Ivula je offline (nepripojený) Ivula

    Ivula
    Zo ZP sa neodhlasuje ako zamestnanec, ZP sa platí a SP absencia ako prerušenie, a ukončenie pracovného pomeru ako odhlásenie. Alebo sa mýlim??? Poprosím o názor skúsenejších. Ale teraz som na pochybách, či od 1.5.2011 už aj zdravotka sa dáta ako 2K v prípade absencie.

    J+K je offline (nepripojený) J+K

    J+K
    Ak má zamestnanec celý mesiac absenciu, nemá žiadnu mzdu, potom nemá ani vymeriavací základ pre odvod ZP a zo zdravotnej poisťovne ho treba na ten mesiac odhlásiť, takže 2K k 30.4.2011 a 2Z k 1.6.2011 /ak bude pokračovať v práci a neskončíte s ním pracovný pomer/.

    lydus2001 je offline (nepripojený) lydus2001

    lydus2001
    ahojte, hľadala som na porade, lebo som si to chcela potvrdiť, ale nikde som to nenašla. Absencia zamestnanca sa nahlasuje podľa mňa aj už aj do ZP a to cez kód Y.
    Ak sa mýlim, tak ma prosím opravte.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.