Zavrieť

Porady

Nájom za rok 2010 fakturovaný v roku 2011

Ahojte, prosím o radu:

13.01.2011 sme dostali faktúru za nájom za mesiac 12/2010.
Ako túto faktúru "nahrám" do účtovníctva? Nahodím si ju aj do decembra 2010 - tu budem účtovať len o sume bez DPH ako o náklade a tiež do januára 2011 - a tu budem účtovať len o DPH? Nerozumiem tomu. Vopred ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Aký je uvedený dátum dodania?
    Prečo chceš dať DPH do 1/2011? Podľa mňa to celé malo ísť do 12/2010, veď prenajímateľ mal čas na vystavenie faktúry 14 dní, takže to stihol.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    No to sa mi zdá divné, prečo tam dali 13.1.2011.
    Môžeš teda v decembri účtovať interným dokladom 518/326 (nevyfakturované dodávky vo výške nájomného bez DPH - tak to dostaneš do nákladov 2010).
    V januári 2011 zaúčtuješ faktúru 326,343/321 a nárokuješ si DPH za 1/2011.

    katkarbk je offline (nepripojený) katkarbk

    katkarbk
    Ďakujem krásne za odpoveď!
    Ešte jedna otázka:
    - fyzicky si ju mám nahrať do knihy záväzkov v roku 2010 a znova aj v roku 2011?

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    Ahojte,
    nejde síce o nájom, bežne účtujem nevyfakturované dodávky za enrgiu, teraz mám jeden problém:

    V roku 2010 sme zrealizovali maliarske práce, kde sme mali subdodávateľov-živnostníkov, od niektorých sme nedostali faktúru, vieme, koľko by mali fakturovať. Je taká možnosť, je mi vystavia fa. v r. 2011 za vykonané práce v 2010 - a cez ID si naúčtujem nevyfakturované dodávky?

    Myslím si, že po účtovnej stránke je to v poriadku, len či by sme nemali problémy u DÚ.

    Ďakujem
    Alžbeta.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Laura1 Pozri príspevok
    Ahojte,
    nejde síce o nájom, bežne účtujem nevyfakturované dodávky za enrgiu, teraz mám jeden problém:

    V roku 2010 sme zrealizovali maliarske práce, kde sme mali subdodávateľov-živnostníkov, od niektorých sme nedostali faktúru, vieme, koľko by mali fakturovať. Je taká možnosť, je mi vystavia fa. v r. 2011 za vykonané práce v 2010 - a cez ID si naúčtujem nevyfakturované dodávky?
    ÁNo, dokonca ho musíš vystaviť, ID cez 326.
    Myslím si, že po účtovnej stránke je to v poriadku, len či by sme nemali problémy u DÚ.

    Ďakujem
    Alžbeta.
    V texte.

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    Tweety Pozri príspevok
    V texte.
    Ďakujem, - z účtovného hľadiska mi je to jasné, hlavne som chcela vedieť, či je to bežný spôsob aj pri subdodávkach. Doteraz som účtovala nevyfakturované dodávky len za energiu, nájom a pod.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Laura1 Pozri príspevok
    Ďakujem, - z účtovného hľadiska mi je to jasné, hlavne som chcela vedieť, či je to bežný spôsob aj pri subdodávkach. Doteraz som účtovala nevyfakturované dodávky len za energiu, nájom a pod.
    Tu sa rozdiely nerobia, je to náklad, ako každý iný.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.