Zavrieť

Porady

Vzorec v exceli

Čaute!!!

Chcem sa opýtať, či existuje nejaký vzorec, keď napr. v bunke F2 mám vzorec =C2*(D2+E2) ďalej v bunke F3 mám =C3*(D3+E3)...
Či sa dá nejakým vzorcom napísať takto postupne od F2 až napr. F40.
Myslím tým, aby som nemusel do každej bunky takto vpisovať. Niečo podobné ako je napr. =sum(F2:F40). Je niečo také možné ak áno vopred Ďakujem!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

    peterknazeje
    naco dalsi vzorec? do F2 si napisete prvy vzorec, ktory potom jednoducho prekopirujete do dalsich buniek v stlpci F. Adresy buniek vo vzorci sa automaticky upravia podla toho, kam budete vzorec kopirovat. Napriklad, ked vzorec prekopirujete o jeden riadok z F2 do F3, potom adresy buniek sa zvysia o jeden riadok z =C2*(D2+E2) na =C3*(D3+E3)
    peterknazeje Pozri príspevok
    naco dalsi vzorec? do F2 si napisete prvy vzorec, ktory potom jednoducho prekopirujete do dalsich buniek v stlpci F. Adresy buniek vo vzorci sa automaticky upravia podla toho, kam budete vzorec kopirovat. Napriklad, ked vzorec prekopirujete o jeden riadok z F2 do F3, potom adresy buniek sa zvysia o jeden riadok z =C2*(D2+E2) na =C3*(D3+E3)
    Netreba ani kopirovat, staci "potiahnut", pripadne do prveho riadka napisat vzorec, oznacit rozsah buniek, kde sa to ma vyratat (F2:F40) a stacit naraz Ctrl D.

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Alebo dať vzorec do F2, ísť myšou do pravého dolného roha bunky F2, kde sa ti ukáže krížik, chytiť a ťahať až do F40.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Ale on chcel jeden vzorec až na konci a nie v každom riadku.
    Nie som si istý či to ide pomocou ProductSum. S Excelom už nerobím.
    nie som si ista...lebo pise o jednotlivych bunkach. Vysledny vzorec by bol co? suma z jednotlivych buniek F2 az F40

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.