Zavrieť

Porady

ako je to s predlzenou rodičovskou dovolenkou pokial je podozrenie na autizmus???

nic take som totiz na webe nenasla vsade sa pise o tazkych psychickych poruchach... mame totiz problem s dcerkou... ono je to vlastne tak ze v maji dovrsi vek tri roky- do skolky ju nezoberu- lebo plienkujeme a nechce rozpravat pripadne rozprava len so mnou a psychologicka to ani neodporuca.... avsak v septembri- teoreticky keby urobila skusky do skolky a neviem ako by som uprosila riaditelku na jedno miesto by uz sme mohli byt aj bez plienok a komunikacia sa moze zlepsit aj behoom tyzdna.... takze absolutne neviem co mam robit... psycholog odporuca byt doma do veku 4 rokov dietata ale teda pokial nemame pevne stanovenu diagnozu tak nam to tazko komisia schvali... nemate niekto podobnu skusenost?? vedela by som jej stav zaradit ako psychycka nezrelost dietata a recova zaostalost- ale to sa tiez v tabulkach nenachadza dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    betulla urbancová Pozri príspevok
    nic take som totiz na webe nenasla vsade sa pise o tazkych psychickych poruchach... mame totiz problem s dcerkou... ono je to vlastne tak ze v maji dovrsi vek tri roky- do skolky ju nezoberu- lebo plienkujeme a nechce rozpravat pripadne rozprava len so mnou a psychologicka to ani neodporuca.... avsak v septembri- teoreticky keby urobila skusky do skolky a neviem ako by som uprosila riaditelku na jedno miesto by uz sme mohli byt aj bez plienok a komunikacia sa moze zlepsit aj behoom tyzdna.... takze absolutne neviem co mam robit... psycholog odporuca byt doma do veku 4 rokov dietata ale teda pokial nemame pevne stanovenu diagnozu tak nam to tazko komisia schvali... nemate niekto podobnu skusenost?? vedela by som jej stav zaradit ako psychycka nezrelost dietata a recova zaostalost- ale to sa tiez v tabulkach nenachadza dakujem
    Neviem, akú radu očakávaš. Pokiaľ nie je stanovená diagnóza, ÚPSVaR nedokáže schváliť predĺženú RD z dôvodu nepriaznivého zdravotného stavu dieťaťa, lebo nemá čo posúdiť. Len podozrenie nestačí.

    A či dáš dieťa do škôlky aj napriek oporúčaniu psychologičky - v tom ti zase nevieme poradiť, nepoznáme jej zdravotný stav. Z toho čo popisuješ nemusí ísť o nejaké postihnutie. Deti bežne plienkujú aj po 2. roku a to, že nerozpráva... syn v 2 rokoch hovoril len pár slov. Počkaj do júna a uvidíš, či urobí pokroky. Ja by som ju na tvojom mieste skúsil zapísať do škôlky, pokiaľ nemá iné zdravotné problémy (imunita, telesné postihnutie).

    ako je to s predlzenou rodičovskou dovolenkou pokial je podozrenie na autizmus???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.