Zavrieť

Porady

KÓD

Čaute machri!!!

V bunkách od A až po H mám 8 stlpcov v ktorích sú hodnoty zo vzorcami.
Do týchto stlpcov vkladám hodnoty cez TexBox a po stlačení CommandButton. TexBoxi mám len 5, lebo ostatné 3 stlpce sú výpočtové.
Tíchto 8 stlpcov mi zapisuje do ListBoxu. Problem je v tom, že keď sa náhodou pomýlim, neviem vymazať aspoň posledný riadok z ListBoxu cez CommandButton. Ak je to možné poprosil bi som o nejaký kód, ktorý bi mi cez CommandButton vymazal v ListBoxe posledný riadok po označený, ale tak aby mi to nevymazalo aj vzorce. Dúfam, že sa mi to podarilo nejak vysvetliť čo potrebujem. Pracujem v exceli 2007.Cez UserForm to zatiaľ neovládam. Budte taký dobrí a skúste mi stym nejak poradiť. Už sa stým trápim dosť dlho. Ďakujem!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltan Miklos je offline (nepripojený) Zoltan Miklos

    Bývalý IT guru (teraz už len guru)... ...viac Zoltan Miklos
    Nasledujuca subrutina je pre CommandButton, ktory odstranuje oznacenu polozku z listboxu:

    Private Sub CommandButton2_Click()
    ListBox1.RemoveItem ListBox1.ListIndex
    End Sub

    v danom kusku kodu comannd button sa vola CommandButton2 a List Boz sa vola ListBox1 - tieto si zmen podla potreby.

    sandi70 je offline (nepripojený) sandi70

    sandi70
    Dík za kód, ale nefunguje to. Ten druhý riadok mi označuje žltou farbou. Button je 2 a listbox1. Tak to je správne len mi to nejde a ukáže tabuľku debug.

    sandi70 je offline (nepripojený) sandi70

    sandi70
    Napadlo ma ešte či ja nemám chybu. Lebo mne listbox zadanie bere z buniek cez vlastnosti listboxu. Ak by to bolo inak, tak to by som zase potreboval 8 textboxov a kód pre button1, že keď zapíšem údaje do texboxov aby to preplo cez button1 do listboxu1 a potom možno by fungoval tento kód pre button2. Je to možné?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.