Zavrieť

Porady

Billboard

Dobrý den prajem,

obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc v oblasti stavby billboardu. Som vlastníkom súkromného pozemku pri ceste I. triedy. Pozemok bol v minulosti využívaný na poľnohospodárstvo, no už cca 10 rokov je to len zarastená trávnatá plocha. Rozmýšľal som, že by som ako fyzická osoba postavil na vlastné náklady na tomto pozemku 1 alebo 2 billboardy a poskytoval podnikateľským subjektom na reklamu. Nemám z tejto oblasti dostatočné znalosti a skúsenosti, preto Vás prosím o pomoc.

Moje otázky:
1. Môže poskytovať podnikateľským subjektom tieto billboardy na ich reklamu aj ako fyzická osoba, alebo to musím mať ako predmet podnikania a vybavovať si teda živnosť?
2. Potrebujem na to povolenie starostu obce, povolenie stavebného úradu a povolenie Slovenskej správy ciest, alebo ešte niečo iné?
3. Ak by to išlo ako si predstavujem, o konkrétnu reklamu sa v takomto prípade budem musieť postarať ja, alebo si to už zariadi firma?

Velmi pekne Vam vopred dakujem za odpovede

S pozdravom Lubo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    1 budeš potrebovať živnosž voľnú
    2 budeš potrebovať stavebné povolenie a súhlas dotknutých orgánov - doporučujem naštudovať cestný zákon a súvisiace vyhlášky(najmä podmienky umiestnenia takýchto stavieb v blízkosti ciest)
    3 no je po podľa toho či prenajímaš niekomu bilbor ako taký alebo či prenajmeš plochu. Ak prenajmeš bilbord dotknutá firma ho bude spravovať a vyrábať reklamy pre zákazníkov, ak budeš prenajímať plochu tak budeš reklamu vyrábať ty čo je časovo i finančne dosť náročné

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    A netes sa z vela penazi. Bilbordy idu najme pred volbami, pred velkou nocou a pred vianocami. Najhorsie mesiace su januar, februar, jun, jul. Teraz v nasom meste dostanes aj bilbord za 50 eur aj s potlacou a vylepom, a pridom najdes vela starych reklam od nasich politikov, ktore este stale nie su prelepene. A bude sa menit aj cestny zakon, budu sa menit vzdialenosti od jednotlivych druhoch ciest. V madarsku tu bezi teraz, su aj extremne napady. Coskoro bude aj u nas.

    krokodil28 je offline (nepripojený) krokodil28

    krokodil28
    a v akej lokalite sa nachádza pozemok? ak mas zaujem napis SS a zabezpecim realizaciu vystavby cez rekl.agent.

    Blacken je offline (nepripojený) Blacken

    Blacken
    Ide o cestu I. triedy v okolí PB, táto komunikácia bola velmi vyťažená, najmä keď nebola postavená diaľnica z Ladiec do PB. V súčasnosti je stále dosť frekventovaná, nakoľko ju veľké množstvo vodičov využíva ako najlepšiu variantu okrem diaľnice a zároveň spája množstvo obcí s mestom PB. Je to pred obcou Sverepec v smere od TN v miernej zákrute na veľmi dobre viditeľnom mieste. Pozemok bol určený na poľnohospodárske účely, no už min. 3 roky sa nevyužíva. Rozmýšľal som nad živnosťou a osadením reklamných plôch, no momentálne ešte nemám moc času a cca 2 mesiace este čas mať na to nebudem. Každú variantu beriem ako zaujímavú na prediskutovanie, preto ak súhlasíš, môžeme sa o tom pobaviť. Neviem, či mailom alebo telefonicky, no tu cez poradu mi to nejako blbne a nepoznám možnosti. Tak ako? Môj mail je osikovec na gmaily a telefón 0903822090, díky moc...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.