Zavrieť

Porady

Aka môže byť sankcia od zdravotnej poistovne pre neskoru odhlasku firmy

Som jediny zamestnec vo vlastnej s.r.o. Zmenil som zdravotnu poistovnu a odhlasovacie a prihlasovacie povinnosti som si splnil iba ako zamestnanec, zabudol som , ze to iste musim urobit aj s firmou. Urobil som to az teraz, cize davno po 8 dnovej lehote. Viem ze firme hrozi za nesplnenie si ohlasovacej povinnosti pokuta az do vysky vyse 3000 eur, co je pre mna momentalne likvidacna suma. Nie som zidna velka firma, platim ale vsetky odvody nacas, nikdy som poistovniam nic nedlhoval. Zaujima ma, ci ma niekto realnu skusenost s tym ako to funguje. Ci zdravotna poistovna musi alebo iba moze nahlasit "previnilca" na Urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou ktory pokuty rozdava a ci ten tiez iba moze, alebo musi vyrubit pokutua ked, tak aka je obvykla vyska takejto pokuty. Dakujem za Vasu radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Aka môže byť sankcia od zdravotnej poistovne pre neskoru odhlasku firmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.