Zavrieť

Porady

Uplatnenie odpoctu DPH na vozidlo RV.2008

Dobry den, obraciam sa na poradakov s nasledujucou otazkou.

Som s.r.o a stvrtrocny platca DPH.

Mam v zaujme kupit do firmy jazdene motorove vozidlo rv.2008 je nan mozne uplatnit odpocet dph.

V mojom pripade mi vznikla mensia problematicka vec vraj nieje mozne z pohladu danoveho zakona urobit odpocet DPH na taketo vozidlo. Neviem to presne lenuctovnickam i povedala ze podla nejakeho zakona ktorz vosiel do platnosti 1.1.2010 je mozne robit odpocet na vozidlo len rok spatne.

Teda moja otazka je je mozne urobit odpocet n toto vozidlo. Je kupovane od fyzickej osoby kt kupila auto od platcu dph cize len sprostredkovatel predaja.


Budem vdacny za akukolvek odpoved a pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nemôžeš na dnešnú kúpu ojazdeného auta uplatniť odpočítanie DPH.

    wiaro01 je offline (nepripojený) wiaro01

    mlady muž wiaro01
    aky je tam dovod a na ake najstarsie motorove vozidlo sa da uplatnit odpocet dph

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zmena platí od 1.1.2010
    pre staršie vozidlá pozri aj prechodné ustanovenia v Z-DPH.
    prípadne vyhľadaj témy , kde sa táto problematika rozoberá, je toho dosť.

    Mona Lisa je offline (nepripojený) Mona Lisa

    Mona Lisa
    KEJKA Pozri príspevok
    nemôžeš na dnešnú kúpu ojazdeného auta uplatniť odpočítanie DPH.
    Ak pri vzniku firmy si chce firma odpocita dph za MV, ktoré kúpila pred registráciou, môže si sa viažucu k takémuto majetku odpocitat co sa tyka MV . Auto sa odkupuje z inej firmy, ktorá kúpila auto ako nové cca pred rokom.

    xiastro je offline (nepripojený) xiastro

    som xiastro
    Mona Lisa Pozri príspevok
    Ak pri vzniku firmy si chce firma odpocita dph za MV, ktoré kúpila pred registráciou, môže si sa viažucu k takémuto majetku odpocitat co sa tyka MV . Auto sa odkupuje z inej firmy, ktorá kúpila auto ako nové cca pred rokom.
    specifikuj

    Mona Lisa je offline (nepripojený) Mona Lisa

    Mona Lisa
    xiastro Pozri príspevok
    specifikuj
    Firma bude registrovana na dan z DPH z par dni, je to novo založená firma s.r.o,.
    Chce kupit MV osobné, ktore zaradi do majetku , bude odpisovat. Je mozne si uplatnit dan z DPH pri kupe tohto vozidla /ci pred registraciou kúpene alebo po registracii/, ak ho nakupuje od inej fimry, ktorá je platcom dph. Tato druha firma kupila auto cca pred rokom.

    xiastro je offline (nepripojený) xiastro

    som xiastro
    Mona Lisa Pozri príspevok
    Firma bude registrovana na dan z DPH z par dni, je to novo založená firma s.r.o,.
    Chce kupit MV osobné, ktore zaradi do majetku , bude odpisovat. Je mozne si uplatnit dan z DPH pri kupe tohto vozidla /ci pred registraciou kúpene alebo po registracii/, ak ho nakupuje od inej fimry, ktorá je platcom dph. Tato druha firma kupila auto cca pred rokom.
    ak predavajuca spolocnost je platitel DPH, ktora uvedie vo fakture DPH a kupujuca spolocnost je takisto platitelom a nie len registrovanou pre DPH, nie je dovod toto DPH si na vstupe neuplatnit.

    Uplatnenie odpoctu DPH na vozidlo RV.2008

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.