Zavrieť

Porady

odvolanie voci stavebnemu konaniu

ahojte, chcem sa spytat. prebehlo mi stavebne konanie, sused ako ucastnik konania si uplatnil namietku so slovami: zrealizovanim stavby budem obmedzeny na mojom vlastnickom a uzivacom prave..... pritom moja stavba sa jeho susednej nehnutelnosti netyka, vsetko je realizovane na mojej parcele, aj vsetky pripojenia na inzinierske siete, sused je ucastnik len preto, lebo je vlastnik susednej nehnutelnosti....namietky boli v ramci stavebnho konania zamietnute ako neopodstatnene...teraz si sused podal odvolanie voci stavebnemu povoleniu a bude rozhodovat krajsky stavebny urad...lenze mne sa stavba oddiali o min. 2-3 mesiace, kym kraj rozhodne...neviete mi neico poradit co s takym dobrym sesedom?dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    migelo1 Pozri príspevok
    ahojte, chcem sa spytat. prebehlo mi stavebne konanie, sused ako ucastnik konania si uplatnil namietku so slovami: zrealizovanim stavby budem obmedzeny na mojom vlastnickom a uzivacom prave..... pritom moja stavba sa jeho susednej nehnutelnosti netyka, vsetko je realizovane na mojej parcele, aj vsetky pripojenia na inzinierske siete, sused je ucastnik len preto, lebo je vlastnik susednej nehnutelnosti....namietky boli v ramci stavebnho konania zamietnute ako neopodstatnene...teraz si sused podal odvolanie voci stavebnemu povoleniu a bude rozhodovat krajsky stavebny urad...lenze mne sa stavba oddiali o min. 2-3 mesiace, kym kraj rozhodne...neviete mi neico poradit co s takym dobrym sesedom?dakujem
    Nuž... so susedom nenarobíš nič... nech rozhodne stavebný úrad akokoľvek, ak Ti robí sused problémy už teraz, a ešte si ani nezačal stavať, vyhliadky na dobré susedské vzťahy sú v nedohľadne...
    Nedá sa niečo urobiť s tým pozemkom - a to myslím úplne vážne...
    Ak by to bolo čo len trošku možné a reálne, skús sa poobzerať radšej po inom pozemku a tento predaj. Ale okrem pozemku treba "opáčiť" aj susedov...
    Lebo niet nad dobrého suseda! A o tých zlých je toho tu na Porade habadej, a nielen tu, aj v Lampárni, aj v TV novinách, aj v živote - ale veď vidíš sám...

    marko182 je offline (nepripojený) marko182

    marko182
    Situaciu nezavidim.
    Ale ziadne odskodnenie nehrozi. Odvolanie sa voci rozhodnutiu stavebneho uradu je zakonna moznost, takze tadial cesta nevedie. Podla mna ostava len cakat na rozhodnutie krajskeho uradu.

    odvolanie voci stavebnemu konaniu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.