Zavrieť

Porady

Odvody ?!?

Prosím Vás poraďte mi pri výpočet odvodov SZČO. Z akej sumy sa počítajú odovody na rok 2011 - je to suma uvedená v daňovom priznaní na riadku číslo 59? Aká výška by musela byť na tomto riadku aby boli odvody do Soc.poisťovne a VšZP minimálne? Ak na riadku číslo 59 bude uvedená suma 21 979 EUR budú sa platiť asi odovdy v maximálnej možnej výške?!? Máme možnosť odrátať stratu z predchádzajúceho roku ale myslím že odovody sa budú platiť podľa čiastkového základu dane - to je suma ešte pred odpočtom straty. Máme možnosť ešte doplniť nejaké VOZD - tak neviem či to má zmysel doúčtovať. Prosím Vás o radu, ďakujem.
Naposledy upravil barboraaa : 03.03.11 at 16:28
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Anja111
nikulik Pozri príspevok
Poprosim Vas, odvody ktoré plati szčo do SP aj ZP, tie sa platia za mesiac pozadu?
Cize ak nahram do zaväzkov odvody do SP aj ZP v marci, tak su to odvody za mesiac februar???
Odvody SZČO sa platia najneskôr do 8. nasledujúci mesiac...

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Anja111
barboraaa Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď a ako je to s výškou odvodov do Sociálnej poisťovne? Ak som správne pochopila tento rok už na Sociálku netreba výpis z daň.priznania?
Správne. Výpis sa už do SP neposiela.

Gabca je offline (nepripojený) Gabca

som zena :-) Gabca
Odvody do SP a ZP sa platia najneskôr do 8. dňa nasledujúceho mesiaca. Do záväzkov si môžeš nahrať vo februári a splatnosť 8.marca. V marci by som dala záväzok za marec, splatnosť do 8. apríla atd.

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
nikulik Pozri príspevok
cize ak mam prevodny prikaz na bankovom ucte 04.03. odvedene odvody do SP,tak to beriem zo zaväzkov: odvody februar?
Záväzok neposudzujeme podľa dňa úhrady , ale podľa toho , za aké obdobie do fondov je platba realizovaná .Lebo platba 4.3. môže byť aj za január, ak sú platby v omeškaní .

V podstate sa mi dosť často stávalo, že ak som nahrávala do záväzkov odvody do fondov mesačne , tak som zabudla na to , aby som každý mesiac zaúčtovala konkrétny záväzok voči ZP a SP.Väčšinou som zistila, že nemám záväzok už pri konkrétnom účtovaní úhrad.
Robím to tak, že si záväzky zaúčtujem od 1.1.2010 do 30.6.2010 a potom od 1.7.2010 do 31.12.2010 jednou sumou v každom období a potom úhradami znižujem záväzky voči ZP a SP.

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí DanielaSL
Aj to tak robím, ak je v nájomnej zmluve určená suma na rok, tak ju dám v celej výške do záväzkov a potom z nej len postupne úhradami uberám.

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

? ego.mc
K sume na riadku 59 treba pripočítať sumu odvodov do ZP, o ktorú ste znížili základ dane, t.j. poistné, ktoré ste uhradili v roku 2010. Potom dostanete základ pre výpočet nových preddavkov do ZP.

barboraaa je offline (nepripojený) barboraaa

barboraaa
Ďakujem za odpoveď a ako je to s výškou odvodov do Sociálnej poisťovne? Ak som správne pochopila tento rok už na Sociálku netreba výpis z daň.priznania?

quercus3 je offline (nepripojený) quercus3

quercus3
barboraaa Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď a ako je to s výškou odvodov do Sociálnej poisťovne? Ak som správne pochopila tento rok už na Sociálku netreba výpis z daň.priznania?
netreba, danovy urad to posle sam

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

nikulik
Poprosim Vas, odvody ktoré plati szčo do SP aj ZP, tie sa platia za mesiac pozadu?
Cize ak nahram do zaväzkov odvody do SP aj ZP v marci, tak su to odvody za mesiac februar???

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

nikulik
cize ak mam prevodny prikaz na bankovom ucte 04.03. odvedene odvody do SP,tak to beriem zo zaväzkov: odvody februar?

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

nikulik
To znamena, ze kazdy mesiac zaväzok SP, a zaväzok ZP, to mam zle? Mam si napr.spocitat za 6 mesiacov SP a celu tu sumu dat do zaväzku a potom z nej budem tahat mesacne uhrady?
Pytam sa preto lebo taketo mesacne platby mam SP,ZP, aj najom mesačne rovnaku sumu.

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí DanielaSL
Môžeš to urobiť aj tak, ako to vyššie Zitka napísala...ja to tiež tak robím.

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

nikulik
Dakujem velmi pekne za radu, a mohla by som napr. taky najom dat aj zaväzok len raz ročne?

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

nikulik
A poprosim vas este ako evidujete v zaväzkoch napr. mzdy vyplatene zamestnancom? Musim kazdy mesiac zadavat novy zaväzok kedze mam kazdy mesiac inu sumu? Mame len dvoch dohodarov,ale kazdy mesiac maju inu sumu k vyplate.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.