Zavrieť

Porady

Zdravotná sestra a zníženie základu dane o špecial. štúdium

Prosím súrne o radu niekoho, kto robí ročné zúčtovanie zdravotným pracovníkom.
Zdravotná sestra absolvovala špec. štúdium-sestra v školskom roku 2009-2010. V roku 2009 priniesla faktúry za úhradu štúdia vo výške 149,40 €, o ktoré som jej znížila základ dane v roku 2009.
Za rok 2010 priniesla faktúry za toto štúdium za uhradené štúdium 41,50 € a za vykonanú skúšku 165,97 € /Faktúry vystavila Slovenská zdravotnícka univerzita v Bratislave/. Nie je mi celkom jasné, že koľko si môže uplatniť v roku 2010 za toto štúdium, keď vyhláška 31/2006 Z.z. hovorí, že "výška úhrady špec. štúdia sestry je za celé štúdium 10 % z ekonom. oprávnených nákladov na vzdelávaciu aktivitu, najviac však 232,36 €" u sestry. Neviem, či v roku 2010 si môže uplatniť už len rozdiel medzi 232,36 - 149,40 ktoré si uplatnila v roku 2009, čiže 82,96 € alebo celú čiastku z faktúr za rok 2010 207,47 €. Daňový úrad na dotaz poslal citát zo zákona, čo mi vôbec nepomohlo.
Prósím Vás, ktro má s týmto skúsenosti.
Vopred všetkým ďakujem.
<!-- google_ad_section_end -->
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zdravotná sestra a zníženie základu dane o špecial. štúdium

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.