Zavrieť

Porady

Prijaté preddavky 324

Ahojte,
chcela by som sa spýtať, že keď som prišla na to, že sa z roku 2003 neodúčtoval prijatý preddavok z účtu 325 (325/311) vo výške zhruba 49000€, či je to možné urobiť teraz cez ID. Lebo keď som si porovnala Knihu pohľadávok so Saldokontom-to sa mi rovná (nižšia suma ako v HK), ale účet 311 mi vykazuje zhruba o túto sumu viacej, len neviem, ku kt. faktúram to pripárovať, keď ich v salde nemám.
Díky moc...
Naposledy upravil Dav : 05.03.11 at 21:00
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    veseluska Pozri príspevok
    prosím ešte mám jednu otázku v r.2010 na účty 524/336 nebolo zaučtovane poistne 40€ , čo s tým?
    Zaúčtovať.

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Prijaté preddavky sa účtujú na účte 324, nie na účte 325. Ak máš v salde iba skutočne existujúce pohľadávky a nie je tam nič naviac, tak si pravdepodobne odpočítanie preddavku namiesto účtovného zápisu 324/311 urobila chybným účtovným zápisom napr. 391/311 alebo 546/311.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    tanusik Pozri príspevok
    Ahojte,
    chcela by som sa spýtať, že keď som prišla na to, že sa z roku 2003 neodúčtoval prijatý preddavok z účtu 325 (325/311) vo výške zhruba 49000€, či je to možné urobiť teraz cez ID. Lebo keď som si porovnala Knihu pohľadávok so Saldokontom-to sa mi rovná (nižšia suma ako v HK), ale účet 311 mi vykazuje zhruba o túto sumu viacej, len neviem, ku kt. faktúram to pripárovať, keď ich v salde nemám.
    Díky moc...
    Odporúčam sa pozrieť do účtovníctva roku 2003 a zistiť si, od koho sú prijaté preddavky, či sa tieto rovnajú adresným pohľadávkam. Nemôžeš nepárovať, musíš to porovnávať, či je to v súlade so saldokontom otvorených pohľadávok. A súhlasím s predošlou odpoveďou, účet 325 tu nemá čo hľadať.

    tanusik je offline (nepripojený) tanusik

    tanusik
    Neviem, či to nebolo preúčtované ako na dlhodobé preddavky.
    ...keď som si porovnala Knihu pohľadávok so Saldokontom-to sa mi rovná. Ibaže by prechode na nový software prechádzajúca účtovníčka nezaúčtovala všetky nevysporiadané faktúry, ku ktorým možno zaplatil niekto niekedy preddavky....
    a keď nič nezistím, odúčtovať to kruto ako napr. 325/648 nedaňovo?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    určite daňovo, ak nebudeš vedieť preukázať, že prípadné náklady z odpisu pohľadávok boli nedaňové.

    veseluska je offline (nepripojený) veseluska

    veseluska
    Zdravím, prosím vie niekto pomôcť. Zistila som, že 325 má zostatok 900 €, v r.2010 došlo k matematickej chybe pri úhrade pohľadávky postupcovi. 325/211 2000 ( správne malo byt 1100 €)
    315/325 1100 a tu vznikol zostatok na účte 325 - 900 € čo s tým, prosím o pomoc?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a čo inventúra pokladničnej hotovosti?
    opačný zápis na pokladni, ved píšeš, že to bolo cez pokladnicu účtované.

    veseluska je offline (nepripojený) veseluska

    veseluska
    chcela som uctovat takto:
    211/325 900€ alebo 325/211 -900€
    ale neviem či tak môžem, ked to bolo v r. 2010 a teraz je 2011
    alebo to dat 648/325

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zopakujem otázku
    KEJKA Pozri príspevok
    a čo inventúra pokladničnej hotovosti?
    opačný zápis na pokladni, ved píšeš, že to bolo cez pokladnicu účtované.
    ide o opravný zápis a odpovedať si musíš sama, ked budeš vedieť odpovedať na moju otázku.
    veseluska Pozri príspevok
    chcela som uctovat takto:
    211/325 900€ alebo 325/211 -900€
    ale neviem či tak môžem, ked to bolo v r. 2010 a teraz je 2011
    alebo to dat 648/325

    veseluska je offline (nepripojený) veseluska

    veseluska
    prosím ešte mám jednu otázku v r.2010 na účty 524/336 nebolo zaučtovane poistne 40€ , čo s tým?

    veseluska je offline (nepripojený) veseluska

    veseluska
    prosím o pomoc.
    myslíte, že môžem zauctovat poistné z r. 2010, 524/336 ktoré nebolo zaúčtovane teraz v 2011

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Môžeš, pokiaľ ste v roku 2010 vykázali kladný základ dane z príjmov. Ak ste mali v roku 2010 stratu, v roku 2011 zaúčtuješ na pripočítateľnú analytiku k účtu 524 a za rok 2010 podáš DDP k dani z príjmov.

    veseluska je offline (nepripojený) veseluska

    veseluska
    Ďakujem velmi pekne. Mali sme kladný základ dane, teda to môžem dať na 524/336 v 2011.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.