Zavrieť

Porady

Účtovanie tovaru v JU.

Vediem účtovníctvo jednej veterinárke a ona nakupuje lieky, striekačky, injekcie... v jednej firme. Mám to účtovať ako tovar? Predo mnou to účtovníčka takto účtovala. Vydané faktúry - OF účtovala ako predaj výrobkov a služieb. Na faktúre je uvedené: veter. úkony ... suma, použité lieky a materiál ... suma, cestovné náklady ... suma. Ide mi o to, že vo výkaze o príjmoch a výdavkoch mám účtovaný nákup tovaru a predaj nemám, mám len predaj výrobkov a služieb. Tá veterinárka nemá obchod. Je to účtované správne, alebo to mám nejako opraviť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ani1 je offline (nepripojený) ani1

    ani1
    si myslím že skôr materiál....veď to ona použije, nie? teda aspoň časť z toho pri ošetrovaní atď... ale počkajme na radu skúsených účtovníkov, ja by som dala materiál...

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    Majočka Pozri príspevok
    Vediem účtovníctvo jednej veterinárke a ona nakupuje lieky, striekačky, injekcie... v jednej firme. Mám to účtovať ako tovar? Predo mnou to účtovníčka takto účtovala. Vydané faktúry - OF účtovala ako predaj výrobkov a služieb. Na faktúre je uvedené: veter. úkony ... suma, použité lieky a materiál ... suma, cestovné náklady ... suma. Ide mi o to, že vo výkaze o príjmoch a výdavkoch mám účtovaný nákup tovaru a predaj nemám, mám len predaj výrobkov a služieb. Tá veterinárka nemá obchod. Je to účtované správne, alebo to mám nejako opraviť?
    zjednodušene povedané, tovarom je to, čo sa predá ďalej v pôvodnom stave bez akejkoľvek úpravy, takže v tomto prípade by som tie striekačky a injekcie určite zaúčtovala ako materiál.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ja si myslím, že je to pre veterinárku materiál a pri predaji by som účtovala predaj výrobkov a služieb.

    Účtovanie tovaru v JU.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.